Grecja przyciąga turystów dzięki swojemu ciepłemu klimatowi i dostępowi aż do trzech mórz. Piaszczyste plaże ze złotym piaskiem oraz woda o temperaturze powyżej 24 stopni Celsjusza w sezonie letnim zachęcają do kąpieli. Warto wybrać się tam na letnie wakacje.

21 dzieci

Co w ofercie hoteli?

Dla całych rodzin organizatorzy letniego wypoczynku przygotowują wiele ciekawych form spędzania czasu. O dobre warunki dla wczasowiczów zadbają gospodarze, począwszy od pokoi przez restauracje i baseny przyhotelowe. W wielu obiektach można też skorzystać z Aqua parków czy Spa. Do dyspozycji gości są leżaki, kolorowe parasole oraz bary, gdzie można zamówić napoje i drobne przekąski. Możesz zarezerwować wakacje z pełnym lub częściowym wyżywieniem. Główne posiłki wydają restauracje.

Jeśli podróżujesz z dziećmi, istnieje możliwość zamówienia do pokoju dostawki lub łóżeczka dla małego dziecka do lat dwóch. W niektórych hotelach można wypożyczyć wózek czy wanienkę do kąpieli malucha. W czasie, kiedy rodzice będą mieli ochotę udać się na dyskotekę lub wycieczkę, mogą wynająć opiekunkę do dziecka, istnieje również możliwość skorzystania z opieki lekarskiej w razie potrzeby.

Jakie atrakcje?

Wczasy dla całych  rodzin gwarantują ciekawe zajęcia dla dzieci, jak również dla rodziców.

Tak zwane animacje dla dzieci to nic innego jak inspirujące zajęcia dla różnych grup wiekowych, od czterech do czternastu lat. Animacje prowadzone są w języku polskim, co jest bardzo istotną kwestią dla wielu rodziców. Mogą oni pozostawić swoje pociechy pod opieką animatorów i sami skorzystać z atrakcji dla dorosłych. Kiedy rodzice spędzają czas na przykład na wycieczce quadami przez pustynię, co dla dzieci byłoby bardzo wyczerpującym zajęciem, animatorzy dbają o dobrą zabawę i bezpieczeństwo maluchów.

Przewodnim tematem takich animacji jest poznawanie greckiej kultury, strojów i potraw regionalnych. Ciekawe zajęcia prowadzone są w kierunku rozwoju i fascynacji światem zewnętrznym podopiecznych. Prowadzone zajęcia to między innymi:  malowanie buziek, balonikowe zoo, zajęcia z kreatywności dziecięcej oraz gry i zgadywanki.

Przy niektórych hotelach działają kluby Delfinków, czyli zajęcia w wodzie dla najmłodszych. Nauka pływania poprzez zabawę najbardziej wciąga maluchy i daje im możliwość oswojenia się z wodą. Takie baseny czy brodziki są częściowo zadaszone dla ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Ważną rzeczą jest zabawa ruchowa. Dzieci są bardzo aktywne i potrzebują spożytkować swoją energię na świeżym powietrzu, wszelkiego rodzaju zabawy w wodzie będą więc wyśmienitą okazją do tego. Kolorowe zjeżdżalnie, materace i koła do pływania świetnie sprawdzą się jako przydatne gadżety.

Niemałą atrakcją mogą być również ścianki wspinaczkowe o różnym stopniu trudności. Zdobywanie kolejnego szczebla zachęci dzieci do stawiania sobie wyzwań. Dziecko nauczy się, że można ciekawie i aktywnie spędzić letni czas, dzięki czemu w przyszłości nabierze ochoty na podróże po całym świecie.