Znajdująca się na Morzu Jońskim grecka wyspa Korfu to królowa wśród wymarzonych miejsc na spędzenie udanego urlopu. Natura dość rozrzutnie sobie tu poczynała, co doprowadziło do tego, że na wyspie jest właściwie wszystko, czego można oczekiwać od wakacyjnego raju. Niesamowite widoki, urocze zatoczki, błękitne morze, malownicze plaże, słoneczna pogoda i mnóstwo zieleni na każdym kroku stwarzają nieograniczone możliwości wypoczynku zarówno dla amatorów beztroskiego lenistwa nad brzegiem morza, jak i dla tych, którzy na wakacjach szukają przygód i nowych wrażeń.

Sporty wodne

Na Korfu panuje zazwyczaj fantastyczna pogoda, a wiejące tu wiatry stwarzają wymarzone warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Zróżnicowane plaże od tych piaszczystych po żwirowe i skaliste oraz malownicze zatoczki z lazurową wodą są doskonałą scenerią nie tylko dla amatorów opalania, ale również dla osób chcących spróbować swoich sił w żeglarstwie, windsurfingu, nurkowaniu czy snorkelingu. Nie brak tu centrów nurkowych oraz wypożyczalni sprzętu wodnego, wśród którego poza bardziej zaawansowanym ekwipunkiem znaleźć można też rowery wodne, kajaki czy skutery. Odważniejsi turyści chętnie korzystają też z parasailingu, czyli lotu spadochronem za ciągnącą go motorówką. Odrobina strachu, jaka zapewne towarzyszy takiej wycieczce, zostanie wynagrodzona możliwością podziwiania niesamowitych widoków z lotu ptaka i niezapomnianymi wrażeniami, które zostaną na długo w pamięci.

Na nogach, rowerem lub samochodem

Korfu nie jest zbyt dużą wyspą, dlatego nawet podczas kilkudniowego urlopu można ją całkiem nieźle poznać. A jest co zwiedzać, bo na tej uznanej za najbardziej zieloną z wszystkich greckich wysp, oprócz typowo nadmorskich widoków natkniemy się też na szlaki turystyczne zachęcające do eksplorowania wyspy na własnych nogach lub rowerem. Najpopularniejszy szlak to Corfu Trail ciągnący się od południa na północ i mający długość aż 220 km! Dzięki temu można dotrzeć w miejsca niedostępne dla zmotoryzowanych i podziwiać dziewicze i nieskażone masową turystyką rejony obfitujące w ukryte zatoki, gaje oliwne, wąwozy i wzniesienia. Zaprawieni piechurzy mogą pokusić się o zdobycie najwyższej góry na Korfu – Pantokrator, gdzie znajduje się jedna z największych tutejszych atrakcji XVII wieczny Klasztor Chrystusa Pantokratora. Dla tych, którzy nie mogą się poszczycić dobrą kondycją, Grecy przygotowali drogę umożliwiającą wjazd na górę samochodem.

Wycieczki statkiem

Wspaniałą rozrywką są też rejsy statkiem, podczas których można podziwiać Korfu od strony morza lub odwiedzić jedną z wielu znajdujących się w pobliżu niewielkich, uroczych wysepek. Lokalne agencje turystyczne oferują wiele tego typu wycieczek, często połączonych ze zwiedzaniem nadmorskich miasteczek, a do najpopularniejszych należą rejsy na Paxos, Antipaxos, do Błękitnej Laguny oraz do blisko położonej Albanii. Korfu to prawdziwa gratka dla aktywnych turystów, w którym możliwości rozrywki i eksplorowania cudownych zakątków wyspy są wręcz nieograniczone, dlatego wybierając się tu na urlop, warto porzucić leżak i ruszać na podbój wyspy, która jest jednym z najpiękniejszych zakątków Grecji.