Wyruszając w podróż z dzieckiem, na względzie mamy przede wszystkim jego dobro, dlatego nasze priorytety przy wyborze wakacji mogą okazać się inne niż jeszcze przed pojawieniem się nowego członka rodziny.

Egipt — woda, piasek i relaks

Wszyscy ci, którzy marzą o leniuchowaniu i którym jedynie wylegiwanie się pozwala w pełni wypocząć, bez zastanowienia mogą obrać Egipt za cel swojego następnego urlopu. Jeśli chcemy zapewnić sobie niczym niezmącony spokój, warto zdecydować się na opcję all inclusive. Pozwoli nam to zupełnie się odprężyć. Personel zadba o posprzątany pokój, pyszne jedzenie, świetne drinki i zabawi nasze dziecko. Ten typ ofert szczególnie spodoba się rodzicom kilkulatków, którzy dzięki profesjonalnej opiece nad ich pociechą, zaznają w końcu odrobiny ciszy i spokoju.

Wakacje trzyosobowej rodziny w Egipcie

Rodzice małych dzieci powinni zarezerwować urlop w Egipcie z odpowiednim wyprzedzeniem, by mieć czas na spokojne przygotowanie się do wyjazdu. Szczególną uwagę należałoby zwrócić na pakiety First Minute. Dzięki nim damy sobie szansę, by wybrać z naprawdę szerokiej oferty wakacji, nim najlepsze propozycje zostaną wykupione. Najważniejsze, by na wakacje z dzieckiem znaleźć spokojne miejsce. Egipt, choć uważany jest za kraj niespokojny, dba o maksymalne bezpieczeństwo turystów. Ogrodzenie wokół obiektu i kontrola osób wjeżdżających na jego teren to jedna ze standardowych procedur. Hotele często gwarantują także dodatkową ochronę, zatrudniając wykwalifikowanych strażników. Na dodatek pracownicy to dokładnie sprawdzane osoby. Z prywatnej plaży korzystać mogą tylko goście hotelowi. Troska o te aspekty, sprawi, że urlop spędzimy w spokoju i będziemy mogli beztrosko korzystać z wyczekanych wakacji.

Lot i transfer do hotelu

Wiele biur podróży zapewnia całkowitą opiekę nad nami i naszymi bagażami od drzwi do drzwi. To znaczy, że oddelegowany z biura podróży kierowca odbierze nas z naszego domu i zawiezie na lotnisko. Na miejscu zostaniemy przetransportowani bezpośrednio do hotelu. To ogromne udogodnienie – nie jesteśmy zmuszeni do zamawiania taksówki z obawą, że nie porozumiemy się z miejscowym przewoźnikiem. Poza tym na egipskich drogach panują specyficzne warunki i nie możemy mieć pewności, czy w cudzym samochodzie będziemy tak bezpieczni, jak w firmowym autokarze. Unikniemy też sytuacji, w której próbowano by nas oszukać.

Atrakcje, które musimy zobaczyć

Każdy turysta wie, że Egipt był jedną z pierwszych cywilizacji na świecie. Osiągnięcia starożytnych Egipcjan imponują technologią i rozmiarami. Każdy wczasowicz powinien odwiedzić Gizę, by zobaczyć słynne piramidy i Sfinksa. Wyjątkowym miejscem są także grobowce i komory grobowe w Dolinie Królów w drugim po Kairze największym mieście, Luksorze. Wszystkie atrakcje wywierają ogromne wrażenie — nawet kilkulatek podzieli zachwyt nad starożytnymi budowlami. Egipt oferuje także rozrywkę dedykowaną najmłodszym. Jedną z najlepszych możliwych opcji wydaje się park wodny. Na pewno nie pożałujemy, gdy pojedziemy do Jungle Aqua Park lub do Makadi Water World w Hurghadzie — miejsca te zapewnią zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym.