Podróże kształcą – to powiedzenie nie traci na aktualności. Warto więc podróżować, nie tylko latem, aby poszerzać swoją wiedzę. Wakacje w Tunezji stanowią niezwykle preferowany kierunek wśród wczasowiczów. Niektóre biura podróży posiadają oferty dla osób lubiących podróżować samotnie lub w towarzystwie innych singli. Także osobiste planowanie takiej wyprawy może być ciekawym przedsięwzięciem. W sieci ukazuje się coraz więcej ogłoszeń zamieszczanych przez ludzi posiadających własny samochód, którzy szukają chętnych do wspólnej podróży. Ze względu na koszty czy ciekawe towarzystwo, oraz podobne zainteresowania, takie wakacje będą na pewno bardzo atrakcyjne.

22 tunezja

Wygodny sposób na zwiedzanie

Osoby, które zdecydują się jechać same mają większą swobodę w wyborze miejsca odpoczynku stacjonarnego lub aktywnego spędzania czasu. Mogą wybrać np. codziennie spać w innej lokalizacji. Niezależność finansowa odgrywa tu ważną rolę, single mogą sobie pozwolić na dużo więcej, niż osoby z całymi rodzinami. Ponadto zawsze w czasie podróży mogą mieć ochotę na zmianę planów, tylko od nich zależy, gdzie i na jak długo pojadą. Istotną sprawą jest też możliwość wynajęcia pokoju na ostatnią chwilę, grupowe wyjazdy wymagają zarezerwowania miejsca dużo wcześniej.

Co warto zobaczyć

Klimat Tunezji sprzyja aktywnemu zwiedzaniu i poznawania kultury. Atrakcyjnym miejscem jest Thugga. Starożytne ruiny przeniosą Was do odległych czasów, niedaleko nich znajduje się mała etniczna restauracja, warto się tam wybrać na wycieczkę z przewodnikiem. Widok stada owiec pędzonych przez pasterza, drzewka oliwne i opuncja – to wszystko sprawi, że wczujecie się w wyjątkową atmosferę.

W Tunezji jest sporo miejsc z zachowanymi częściowo budowlami, a raczej pozostałymi po nich ruinami. Do popularniejszych należą choćby Ruiny Term Antoniusza, robią ogromne wrażenie swoją wielkością – główna łaźnia o wielkości dzisiejszego basenu olimpijskiego, a dookoła mniejsze pomieszczenia do ćwiczeń i masaży.

Od zawsze ludzie dbali nie tylko o ciało, ale i ducha. Nie sposób ominąć więc tak ciekawego miejsca, jakim jest Muzeum pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji w Monastir. Niezwykła budowla wygląda jak meczet. Ogromna konstrukcja zachwyci każdego, zachęcając do wejścia i obejrzenia bogatych zdobień. Zwiedzanie mauzoleum jest bezpłatne i powinno znaleźć się na drodze wędrówki osób, które interesują się przeszłością tego kraju.

W grupie czy samemu warto odwiedzić muzea historyczne oraz muzea sztuki, których w Tunezji nie brakuje.

Atrakcje dla singla i nie tylko

Dużym zainteresowaniem cieszą się wyprawy na pustynię, zazwyczaj dwudniowe z atrakcjami takimi jak przejażdżki na wielbłądach z karawaną lub jeepami. Romantykom spodobają się niesamowicie piękne wschody słońca. Krajobrazy stanowią też wielką gratkę dla fanów „Gwiezdnych Wojen”, tu można poczuć się jak na nieznanej planecie zamieszkałej przez obce cywilizacje. Właśnie na Sahara Desert były nagrywane sceny do tego kultowego filmu.

Przywieziesz z Tunezji

Dla zakupoholików polecamy miejsce Kasbah of Hammamet. Tu oprócz pięknego widoku z góry na budynki, między ciasnymi uliczkami, można nabyć mnóstwo drobiazgów w miejscowych sklepikach lub na pchlim targu.

Dla smakosza

Osoby lubiące poznawać egzotyczne smaki z pewnością powinny odwiedzić Marche Centrale de La Marsa, tunezyjski rynek ze świeżymi owocami i warzywami.

Cennym doświadczeniem będzie też spróbowanie tunezyjskiej kuchni, której głównymi składnikami są owoce morza, warzywa i ostre przyprawy. Jeśli lubicie takie wyraziste smaki, ta kuchnia na pewno Wam zasmakuje.

Najbardziej znaną potrawą jest kuskus, czyli mąka z warzywami i niewielką ilością mięsa. Inne dość powszechne danie stanowi natomiast brik, który wygląda jak wielki pierog faszerowany rybą, jajkiem i ziemniakami. Jajka i mięso to częste połączenie w kuchni tunezyjskiej, dużo używa się też przypraw.

Na świeżym powietrzu

Oprócz wycieczek i zwiedzania Tunezji, niemal obowiązkowe jest zażywanie słonecznych i morskich kąpieli. Większość turystów właśnie po to wyjeżdża do ciepłych krajów, aby nacieszyć się słońcem, którego w Polsce często brakuje. Można korzystać z ogólnodostępnych plaż lub wybrać się w miejsca mniej uczęszczane przez turystów. Wiele singli właśnie po to wybiera się w pojedynkę, aby odpocząć od hałaśliwego towarzystwa i w spokoju odpoczywać. Jest kilka takich odosobnionych miejsc, gdzie można znaleźć ciszę i napawać się spokojem.