W tym roku zima nie chce odpuścić, dlatego warto z wyprzedzeniem zaplanować wakacje i poprawić sobie humor. Czas na rodzinną naradę – dokąd wybrać się w tym roku na wakacje? Rodzice wraz z dziećmi proponują różne miejsca, ale trzeba wybrać jedną, najlepszą destynację. Hiszpania z pewnością okaże się dobrym wyborem.

23 hiszpania

Sama podróż

Jeśli rezerwujecie wczasy w biurze podróży, nie musicie martwić się o nic, biuro zorganizuje wszystko, dlatego warto zdać się na wykwalifikowanych pracowników. W sytuacji, gdy posiadacie własny samochód, podróż będzie o tyle przyjemniejsza, że cała rodzina i bagaże zmieszczą się w aucie i podróż zrealizujecie we własnym tempie, wyznaczonymi przez Was drogami. Sama wyprawa też okaże się interesująca, oglądane krajobrazy i miasta będą cenną lekcją geografii.

Na miejscu

Hiszpania jest państwem odwiedzanym przez turystów i nie ma się czemu dziwić, bo jest tu wiele do zobaczenia. Własne auto jest niezastąpione, ale po Hiszpanii można też podróżować pociągiem czy autobusem. Bilety kupuje się w automatach i kasuje, przechodząc przez bramki. Należy pamiętać, że jeśli chce się wysiąść, trzeba nacisnąć przycisk, inaczej kierowca się nie zatrzyma.

Kupując bilet na przejazd szybkimi pociągami AVE, warto z wyprzedzeniem dokonać transakcji przez stronę internetową. Bilety są wtedy tańsze i macie zagwarantowane miejsca, ponieważ rezerwacja jest obowiązkowa, podobnie jak w naszym Pendolino. Istnieje też możliwość wynajęcia samochodu na miejscu, jednak należy go zamówić wcześniej. Taksówki w Hiszpanii liczą za dojazd do klienta. Warto znać te niby drobne, ale jakże ważne wskazówki.

Ekologicznie i dla zdrowia

Miasto Malaga najlepiej zwiedza się na rowerze, stolica Costa del Sol jest coraz bardziej popularnym miejscem turystycznym. Popularność zyskała z powodu bardzo dobrego, taniego jedzenia i uprzejmych mieszkańców. Ponadto historyczne centrum, w którym znajduje się mnóstwo deptaków, sprzyja turystyce rowerowej i pieszej.

Plaza de la Marina to plac w centrum Malagi, gdzie możecie wypożyczyć rower na kilka godzin lub dni. Warto też zajrzeć do Biura Informacji Turystycznej, w którym dostaniecie wskazówki, co dzieje się aktualnie w mieście. Atrakcyjny okaże się z pewnością festiwal Feria – kolorowa zabawa uliczna, gdzie króluje słodkie białe wino Cartojal.

Atrakcje dla całej rodziny

Ekscytującym, niezapomnianym przeżyciem będzie odwiedzenie wraz z dziećmi Motylarium-Mariposario de Benalmadena. Niesamowita różnorodność gatunków motyli i możliwość prześledzenia ich całego cyklu wegetacji, owady te żyją tylko około trzech tygodni.

Odwiedzenie Akwarium-Sealife Benalmadena jest ciekawe nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Egzotyczne okazy kolorowych ryb, skorupiaków, żółwi morskich czy drapieżnych rekinów gwarantują niepowtarzalny, piękny widok. Przechadzając się podwodnymi tunelami i podziwiając morskie stworzenia, miło spędzicie czas.

Podobnych wrażeń doznacie w Delfinarium-Selwo Marina. Przebywanie w bliskim towarzystwie delfinów i pingwinów jest tak niesamowite, że kilka godzin spędzonych w delfinarium minie niepostrzeżenie. Zwłaszcza obserwacja karmienia i pokazów okaże się atrakcyjna nie tylko dla najmłodszych.

Najbardziej preferowaną przez dzieci formą zabawy jest Park rozrywki Tivoli World. Tu z pewnością nikt nie będzie się nudził. Wielkie koła z gondolami, karuzele i tym podobne okażą się atrakcyjne zwłaszcza po zmierzchu, kiedy to kolorowe oświetlenie utworzy niesamowity nastrój do dobrej zabawy.

Zabytki Hiszpanii

Podróżując wzdłuż wybrzeża Costa del Sol, nie sposób ominąć Stupy Oświecenia, największej buddyjskiej świątyni Buddy. Castillo de Colomares, Benalmadena Pueblo to z kolei zamek, a raczej pomnik przypominający o dokonaniach Krzysztofa Kolumba (znanego wszystkim żeglarza, podróżnika i odkrywcy Ameryki, żyjącego w XV wieku).

W Benalmadenie, nieopodal Malagi, można natomiast zobaczyć najmniejszy kościółek świata znajdujący się wewnątrz budynku. W tej samej miejscowości wielką atrakcję dla urlopowiczów stanowi też kolejka linowa – oszklone wagoniki sunące wysoko nad ziemią pozostawią wspaniałe wspomnienia z pobytu w Hiszpanii.

Na wyjazd do Hiszpanii warto przeznaczyć przynajmniej dwa tygodnie. Podczas jednych wakacji nie uda Wam się jednak zobaczyć wszystkich zabytków i dostępnych atrakcji.