Bułgaria jest piękna i tania dla turystów

Dość często podczas wybierania dla siebie odpowiedniego miejsca na odpoczynek, patrzymy przede wszystkim na to, aby miejsce to było piękne, zapewniało nam wiele atrakcji, ale jednocześnie także, żeby było przystępne cenowo. Na szczęście okazuje się, że takie miejsce na nas czeka, wystarczy tylko, że na miejsce naszego wakacyjnego wypoczynku, zostanie wybrana Bułgaria, a już będziemy mieli pewność, że będzie pięknie, ciekawie, tanio i co nie mniej ważne, że będziemy mieli zagwarantowaną tam piękną pogodę.

Jakie ukształtowanie terenu pokaże nam Bułgaria?

BułgariaJeżeli już podjęliśmy decyzję, że chcemy swój urlop spędzić właśnie w tym pięknym kraju, to warto wiedzieć, że jego stolicą jest Sofia, najniższy punkt to Morze Czarne, a najwyższy to góra Musała 2925 m n.p.m. Dodatkowo w krajobrazie przeważają obszary górzyste, jednak znajdziemy tam także trochę wyżyn i nizin, co sprawia, że tamtejszy krajobraz jest zróżnicowany i cieszy oko osób, które chcą tam spędzić swój wolny czas. Wspomnieć należy, że panuje tam klimat umiarkowany, kontynentalny, suchy, nad morzem jest wilgotniejszy, a w górach występuje piętrowość klimatyczna. To też powoduje, że między różnymi rejonami kraju, w tym samym czasie mogą panować diametralnie różne temperatury, a ukształtowanie geograficzne, ma wpływ na ich przemieszczanie się pomiędzy sobą. Ważne jest także to, że opady występują tutaj głównie zimą, a ich wielkość najmniejsza jest na północy, średnia nad morzem, a najwyższa w górach. Jednak w okresie wakacyjnym mogą występować susze, które dadzą nam pewność, że będąc na miejscu, będziemy mogli korzystać z naprawdę pięknej pogody. W kraju tym przeważają żyzne gleby, co przekłada się także na to, że znajduje się tam wiele lasów. Jeśli chodzi o zwierzęta, to możemy spotkać: niedźwiedzie, wilki i jelenie, a także kilkanaście różnych gatunków węży. Poza tym, w niektórych regionach, możemy także spotkać jadowite pająki, co sprawia, że czasami naprawdę trzeba tutaj uważać.

Jakie miejsca w Bułgarii nam się spodobają?

BułgariaWarto się zastanowić, jak chcemy spędzić czas w tym kraju, tak aby mieć pewność, że do domu wrócimy bardzo zadowoleni. Wówczas trzeba popatrzeć, jakie rejony tego kraju musimy obejrzeć, bo od razu będziemy też wiedzieli, jak powinniśmy się przygotować do ich zwiedzania. Jeśli chcemy nasze oczy nacieszyć pięknymi widokami, to koniecznie powinniśmy się wybrać na przylądek Kaliakra, gdzie będziemy mogli podziwiać 70 metrowe klify, a także różnego rodzaju jaskinie i groty, kaniony, a na końcu będziemy mieli możliwość wypoczywać na wspaniałych plażach. Gdy odpoczniemy, będziemy mogli ruszyć dalej, aby podziwiać ruiny murów obronnych czy rzymskich łaźni, które dopełniają tutejszy krajobraz. Wzdłuż całego wybrzeża znajdują się liczne miasta, które nastawione są na zapewnienie wszystkiego co najważniejsze dla turystów. Trafimy tutaj na liczne hotele, restauracje, dyskoteki, ale także będziemy mogli zwiedzać różnego typu ruiny i muzea, które pozwolą nam bliżej poznać ten wspaniały kraj. Chcąc spędzić noc w niesamowitym miejscu, powinniśmy się udać do miasta, które uważane jest za najmniejsze w Bułgarii. Oczywiście chodzi tutaj o Melnik, który z każdej strony otoczony jest skałami piaskowca, a ponieważ cały czas są one poddawane erozji, to uzyskały niesamowite kształty. Przeglądając listę światowego dziedzictwa Unesco, przekonamy się, że swoje miejsce znalazło na niej także bułgarskie miasto Nesebyr, które jest jednym z najstarszych miast w Europie i dodatkowo jest bardzo malowniczo ułożone. Marzyliśmy zawsze, żeby obejrzeć jakąś sztukę wystawianą w amfiteatrze zbudowanym przed wiekami? Teraz mamy taką możliwość, jeśli będąc w Bułgarii, odwiedzimy miasto Płowdiw, które według archeologów było zamieszkane już przed I tysiącleciem p.n.e. To właśnie tam, znajduje się do dzisiaj czynny amfiteatr rzymski, w którym moglibyśmy się poczuć tak, jakbyśmy przenieśli się w czasie.

Bułgaria ma wiele miejsc, które warto odwiedzić. Jeśli dobrze się przygotujemy do tej wycieczki, to na pewno nie będziemy żałowali.