Zea ma słabo rozwinięte rolnictwo

Zazwyczaj, gdy większość z nas słyszy o Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to przed oczami stają mu piękne drapacze chmur, szejkowie, a także przemysł wydobywczy, w którym wydobywa się ropę naftową. Nasza wiedza o tym państwie jest niewielka, a warto to zmienić i udać się tam na wakacje. Może się okazać, że będziemy zaskoczeni tym wszystkim, co możemy tam zwiedzić, zwłaszcza, że tego typu miejsc, które mogą nas zachwycić jest bardzo dużo, a i klimat który tam panuje będzie sprzyjał zwiedzaniu.

ZEAJak bardzo jest tam rozwinięta gospodarka?

Jeżeli wybierzemy się do Zea i będziemy zaskoczeni ich rozwojem, to warto wiedzieć, że w dużej mierze gospodarka ich opiera się na ropie naftowej. To właśnie dzięki jej wydobywaniu i przetwarzaniu mają tak wiele pieniędzy, które coraz częściej są inwestowane w inne rzeczy. Obecnie poza samą ropą naftową, rozwijana jest także turystyka, sport i sektor finansowy. Warto tutaj powiedzieć, że w miejscu tym nie ma ani podatków, ani cła, co sprawia, że ludzie z całego świata, lokują w tamtejszych bankach swoje oszczędności. Jednocześnie, trzeba także zaznaczyć, że bardzo słabo jest tutaj rozwinięte rolnictwo, bo tereny na których można coś uprawiać stanowią tylko 2,9% powierzchni kraju. To sprawia, że jedynie na wybrzeżach i w pobliżu oaz uprawia się pomidory, ogórki, kapustę i nieliczne zboża. Gorący klimat, w którym jest niewiele opadów, również nie sprzyja uprawie, ale za to sprzyja turystom podczas zwiedzania czy kąpieli w czystych wodach, jednak powinniśmy sprawdzać, w jakim okresie temperatury tam panujące są najprzyjemniejsze i właśnie w tym okresie się tam wybierać. Co więcej, co chwilę budowane są nowe drogi, hotele i apartamentowce, więc możemy być pewni, że znajdziemy odpowiednie miejsce dla siebie, w którym świetnie będziemy mogli wypocząć i jednocześnie będziemy mogli się poczuć tak, jakbyśmy znaleźli się w raju. Warto się przyjrzeć, z jakich wygód możemy tutaj skorzystać, tak aby to były naprawdę udane wakacje.

ZEAJakie atrakcje tam na nas czekają?

Wybierając się w tak odległe i niezwykłe miejsce, nie chcemy całego czasu przesiedzieć w hotelu, nawet jeśli jest bardzo luksusowy i zapewnia nam możliwość kąpieli w różnych basenach. Warto tutaj wiedzieć, jakie miejsca powinniśmy zwiedzić, tak aby mieć pewność, że chociaż trochę poznaliśmy to miejsce. Przede wszystkim powinniśmy zajrzeć do centrum handlowego w Dubaju, The Dubai Mall, nawet jeśli nie zrobimy tam zakupów, to warto popatrzeć na wodospad, ogromne akwarium, lodowisko, albo na alejkę z parasolek. Jest tam tyle rzeczy do podziwiania, że nawet bez robienia zakupów, nie zauważymy jak szybko będzie nam tam płynął czas. Kolejnym miejscem, które powinno się znaleźć na naszej liście jest Emirates Palace Hotel, który znajduje się w Abu Dhabi. Jest to najbardziej luksusowy i największy hotel na całym świecie, a jego wygląd z zewnątrz i od środka zachwyca przepychem oraz złotem. Pewną część tego miejsca możemy zwiedzić sami, więc warto zobaczyć to niezwykłe wnętrze, bogato zdobione, w którym zatrzymują się najbogatsze osoby na świecie, mające wówczas do pomocy własnego kamerdynera. Z zewnątrz także warto się przejść dookoła hotelu, ponieważ trafimy tam na piękne ogrody, z bujną roślinnością. Jeśli chcemy poczuć trochę adrenaliny, to warto się wybrać do Dubai Desert Conservation Reserve, gdzie będziemy mieli zapewnioną szaleńczą jazdę samochodem po pustyni, a następnie przy zachodzie słońca będziemy mogli zjeść kolację w lokalnej wiosce, spróbować regionalnych potraw, a także obejrzeć taniec brzucha. Z pewnością będziemy zadowoleni z tak wydanych pieniędzy.

Wybierając się do Zea możemy być pewni, że czeka tam na nas wiele różnorodnych propozycji, na niesamowite przeżycie tego czasu. Warto się im wszystkim przyjrzeć, tak abyśmy mieli pewność, że z tej bogatej listy, wybraliśmy to, co może nas najbardziej zainteresować. Dlatego właśnie taki wyjazd warto na spokojnie planować przez dłuższy czas. Nie będziemy żałować, że tam pojechaliśmy.