Warto rezerwować więcej czasu na poznanie Grecji

Jeżeli chcemy mieć pewność, że dość dobrze poznamy Grecję, że będziemy mogli zobaczyć wszystkie jej najważniejsze miejsca, to z pewnością powinniśmy sobie zarezerwować jak najwięcej czasu. Wówczas będziemy mogli wszystko na spokojnie podziwiać, a dodatkowo kraj ten jest tak zróżnicowany pod względem przyrody, że będziemy mogli się zapoznać z bardzo różnorodnymi jej elementami, poczynając od wspaniałych plaż, a kończąc na masywach górskich.

Jakie są obowiązkowe punkty zwiedzania w Grecji?

Kiedy mamy do czynienia z tak bogatą propozycją do zwiedzania, musimy na spokojnie zastanowić się, co konkretnie chcemy wiedzieć, tak aby nie marnować czasu na wyszukiwanie atrakcji na oślep. Dlatego jeszcze przed wyjazdem warto się zastanowić, czy chcemy zwiedzić Ateny, gdzie obok starożytnych ruin znanych na cały świat, możemy także zwiedzić różnego rodzaju muzea, które będą bogato wyposażone w różnego rodzaju eksponaty. Jeśli czas chcemy spędzić na wylegiwaniu się na czystych plażach i kąpielach w przezroczystych wodach, to miejscem naszego odpoczynku powinna być Kreta, tam znajdziemy wszystko co niezbędne do takiego odpoczynku i będziemy mieli pewność, że będziemy mogli wypoczywać w pięknym otoczeniu. Kojarzymy z filmów i książek białe domy z niebieskimi elementami, które sprawiają wrażenie wychodzących ze skał? Jeśli chcemy się przekonać, czy na żywo wyglądają one równie pięknie, to koniecznie podczas naszego pobytu w Grecji musimy zahaczyć o miasto Santorini, gdzie właśnie będziemy mogli na własne oczy zobaczyć te cuda architektury. Możemy także podziwiać zespół prawosławnych klasztorów, a o ich niezwykłości decyduje fakt, że zostały wybudowane pół kilometra nad ziemią, na szczycie piaskowcowych skał. Obecnie są udostępnione dla zwiedzających i specjalnie dla nich powstały specjalne schody, więc pozostaje nam tylko w planie wycieczki umieścić Meteory. Któż z nas nie słyszał o górach Olimp? Jest to wspaniały masyw, złożony z kilku dwutysięczników, wśród których najwyższy jest Mitikas, zwany też Pantheonem i mający 2917 m n.p.m, pięknych wyżyn, łąk alpejskich i bujnych lasów. Cały ten masyw robi niesamowite wrażenie i nie powinno nas to dziwić, w końcu to miejsce przebywania mitologicznych bogów.

GrecjaGrecja to niezwykle zróżnicowany kraj, mający nam do zaoferowania starożytne ruiny, jak i współczesne muzea i architekturę, ale także sama przyroda sprawi, że będziemy zachwyceni tym miejscem. Z pewnością warto sobie na te wakacje zarezerwować więcej czasu.