Co ciekawego możemy zobaczyć odwiedzając Zea?

Wybierając się gdzieś na wakacje, chcemy podziwiać nie tylko roślinność i ukształtowanie terenu, jakie tam panują, ale przede wszystkich chcemy podziwiać różnego rodzaju zabytki i rozwiązania architektury, które zostały wykorzystane w ostatnim czasie. Dlatego właśnie warto popatrzeć, co ciekawego możemy zwiedzić odwiedzając Zjednoczone Emiraty Arabskie, bo wówczas będziemy mieli pewność, że niczego ważnego nie przeoczymy, a z podróży wrócimy z głową pełną wspomnień.

Warto spędzić czas w Dubaju

Jeśli pamiętamy, że Zea składa się z siedmiu emiratów, to powinniśmy popatrzeć, w którym z nich będziemy mieli najwięcej do zwiedzania, tak aby do reszty robić sobie krótsze wycieczki. Przyglądając się uważnie wszystkim propozycjom, może się okazać, że to w Dubaju powinniśmy zarezerwować sobie nocleg, a ponieważ ma on bogatą bazę hotelową, to będziemy mogli się zatrzymać w naprawdę pięknym miejscu. Jednym z obowiązkowych punktów zwiedzania powinny być fontanny, które co 30 minut przedstawiają niezwykłe show ruchów wody w połączeniu z muzyką. Za każdym razem jest inna muzyka i inna choreografia, więc nawet oglądając ten pokaz kilka razy, nie będziemy się nudzić. Kolejnym obowiązkowym miejscem na mapie Dubaju jest z pewnością Burdż Chalifa, czyli najwyższy budynek na świecie. Widok, który się z niego rozpościera jest niesamowity, a jego otoczenie także zrobi na nas ogromne wrażenie. Jeżeli zmęczymy się zwiedzaniem i będziemy chcieli odpocząć, to koniecznie musimy zajrzeć do parku wodnego Aquadventure, gdzie popływamy z delfinami, będziemy zjeżdżać na najszybszych zjeżdżalniach, a niezapomnianą zabawę na kilka godzin będą mieli zarówno ci starsi i ci najmłodsi. Kiedy będziemy chcieli zwiedzić coś innego niż Dubaj, to zawsze możemy obejrzeć Wielki Meczet w Sheikh Zayed w Abu Dhabi. Jest to 8 na świecie co do wielkości meczet, a jego architektura i wykończenie potrafią zrobić na człowieku ogromne wrażenie, zwłaszcza jeśli trafimy jeszcze w tamte rejony podczas nawoływań na modlitwę, które niosą się kilometrami. Kolejne miejsce, które warto odwiedzić, będąc w Abu Dhabi, to Observation Deck at 300, gdzie z 74 piętra możemy podziwiać niesamowitą panoramę miasta, a wygodne krzesła dają nam możliwość zrelaksowania się w tym miejscu.

ZeaWarto popatrzeć, co jest nam tutaj proponowane, bo może się okazać, że to miejsce tak bardzo nas urzeknie, że jeszcze nie raz będziemy chcieli tutaj powrócić. Zwłaszcza, że za jednym razem nie mamy szansy obejrzeć wszystkich wspaniałości.

Kategorie: Poradniki - noclegi

Powiązane Posty

Gdzie warto pojechać

Czego nie brać na zagraniczne wczasy? 

Pakowanie się przed zagranicznym urlopem to udręka: walizka jest zawsze za mała, opłaty za nadbagaż za wysokie, a i jeszcze nie weźmiemy do samolotu ulubionego lakieru do włosów. Dlatego, zamiast zastanawiać się, co ze sobą Czytaj więcej…

Aktywnie w podróży

Wakacje w Egipcie – ile pieniędzy musimy zabrać na własne wydatki?

Chociaż wypoczynek w egipskich kurortach kojarzy się głównie z ofertami All Inclusive lub Ultra All Inclusive, planując wyjazd do kraju nad Nilem, musimy zabrać pieniądze na własne potrzeby. Przydadzą się w restauracjach à la carte, Czytaj więcej…

Aktywnie w podróży

Zatrzymać się w Turcji

Turcja przyciąga co roku prawdziwe tabuny turystów z całego świata. Posiada szeroko rozwiniętą bazę hotelową, jeśli się więc zdecydujemy, będziemy mogli przebierać w ofertach hoteli i prawdziwie wypocząć na naszym zasłużonym urlopie.