Planujesz udać się w sezonie letnim na zasłużony wypoczynek? Zastanawiasz się, które kierunki są najczęściej odwiedzane w sezonie, a może poszukujesz czegoś mniej znanego,  wyszukanego i dlatego chcesz poznać najpopularniejsze miejsca? W ostatnim czasie najchętniej wybieranymi krajami są: Grecja, Turcja, Hiszpania, Bułgaria, Włochy, Chorwacja, Cypr Malta, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indonezja, Tajlandia, Kenia, Zanzibar oraz Egipt (coraz częściej poza sezonem letnim z uwagi na niezwykle upalne lata).  

W cieniu zabytków antycznej Grecji

Jednym z najpopularniejszych kierunków na wakacyjnej mapie jest Grecja. Kolebka kultury i sztuki europejskiej, dziś posiada imponujące bogactwo i spuściznę antycznych filozofów, architektów, dramaturgów oraz rzeźbiarzy. Zarówno Grecja kontynentalna, jak i wyspy skrywają liczne epokowe zabytki, tłumnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Jednak latem, nie potrzeba poznania fascynującej historii i mitologii greckiej (którą można zgłębić w o każdej porze roku), skłania podróżujących do odwiedzenia kraju oliwy i oliwek, lecz śródziemnomorski klimat. Dzięki temu lato w Grecji spędzone na plaży pod palmami tuż przy brzegu krystalicznie turkusowych wód zamienia się w prawdziwą krainę szczęścia. To raj dla miłośników opalania i długich kąpieli w morzu. Jadąc na Kretę, Zakynthos, Korfu czy Kos, zapragniesz wrócić tam ponownie. Oprócz epokowych zabytków, które warto zobaczyć przy okazji, czekają na Ciebie plaże piaszczyste i skaliste, imponujące szlaki górskie, niezwykłe formacje geologiczne oraz gaje oliwne i owocowe.  

Bułgaria zawsze słoneczna

Dla osób lubiących umiarkowane ciepło, nieprzepadających za upalnymi temperaturami doskonałym krajem na wypoczynek w sezonie letnim, może okazać się Bułgaria. Często wybierana również ze względu na atrakcyjne ceny pobytu oraz wycieczek objazdowych. Słupki rtęci w lipcu i sierpniu pokazują w ciągu dnia średnio od 25 do 28°C. Nie brakuje jednak dni, gdy jest około 30°C, lecz dzięki morskiej bryzie powietrze nie jest suche, a klimat sprzyjający, zarówno  zwiedzaniu, jak i długim pobytom na plaży. Polecamy znane bułgarskie kurorty turystyczne takie jak:  Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, Pomorie, Sozopol, Albena, Obzor oraz Nesebyr. W ich pobliżu czekają na polskich turystów imponujące klify, urokliwe zatoczki, piaszczyste wydmy, bujna roślinność oraz tajemnicze groty skalne i jaskinie.

Odwiedź znane kurorty w Turcji i ciesz rewelacyjnym wypoczynkiem Niezwykle popularnym krajem obfitującym zarówno w liczne epokowe zabytki, szerokie plaże, doskonałą pogodę jak i malownicze krajobrazy jest bez wątpienia Turcja.  Popularne kurorty takie jak: Alanya, Dalaman, Marmaris, Kusadasi oraz Bodrum posiadają doskonałą infrastrukturę turystyczną. To również świetne miejsca wypadowe do Miletu, Efezu oraz innych stanowisk archeologicznych, licznie odwiedzanych w miesiącach późnowiosennych i jesiennych. W lipcu, sierpniu i na początku września tureckie plaże wypełniają rzesze turystów. To doskonały czas na opalanie się, kąpiele w morzu, uprawianie sportów wodnych i korzystanie z Aquaparków i basenów przy hotelach. Najcieplej w Turcji jest w sierpniu, słupki rtęci sięgają nawet 40°C. Nie jest to odpowiedni czas na zwiedzanie.