Piaszczyste plaże, porywająca muzyka i znakomite, tradycyjne jedzenie – w ten sposób można opisać w skrócie cudowną Bułgarię. Położony na Bałkanach kraj cieszy się wyjątkowym powodzeniem wśród turystów, dlatego każdego roku jest odwiedzany przez ich ogromną liczbę. Gdzie warto wybrać się na zwiedzanie najciekawszych miejsc w Bułgarii, co zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

Kaliakra

Znajdujący się w północnej części Morza Czarnego przylądek Kaliakra to jedno z miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić, będąc w Bułgarii. W tej niesamowitej krainie znajdują się wspaniałe zjawiska przyrody, takie jak liczne jaskinie, imponujące groty i strome klify osiągające wysokość kilkudziesięciu metrów nad lustrem wody. Kaliakra stanowi doskonały wybór dla osób, które cenią sobie odpoczynek w otoczeniu natury. W pobliżu przylądka znajduje się wiele hoteli o wysokim standardzie, w związku z czym znalezienie odpowiedniego miejsca na nocleg nie stanowi problemu.

Nesebyr

Plaża Nesebyr BułgariaPiękne, malownicze miasteczko położone nad Morzem Czarnym, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nesebyr jest uważane przez wielu turystów za najpiękniejszy ląd w całej Bułgarii. Nic w tym dziwnego – widok na miasto robi niesamowite wrażenie, a znajdujące się tam zabytki sprawiają, że chce się tam wrócić, by zobaczyć je po raz kolejny. Ogromna liczba hoteli gwarantuje znalezienie odpowiedniego noclegu w oczekiwanym standardzie.

Słoneczny Brzeg

Miłośnikom kąpieli wodnych z pewnością przypadnie do gustu Słoneczny Brzeg, czyli jeden z najpopularniejszych bułgarskich kurortów. Znajduje się tam Action Aquapark z wieloma atrakcjami dostępnymi dla zwiedzających. Słoneczny Brzeg stanowi niezwykle rozwinięte turystycznie, a jednocześnie bardzo tanie miejsce idealne na spędzenie urlopu w gronie rodziny lub przyjaciół. Ze względu na duże zainteresowanie kurortem, miejsce w hotelu należy zarezerwować z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli na wycieczkę wybieramy się podczas sezonu. O innej porze  nie powinno być żadnego problemu.