Turcja to niezwykle klimatyczny kraj kryjący w sobie mnóstwo niesamowitych miejsc, dlatego wielu turystów planuje swój urlop właśnie tutaj. Przed wyjazdem na upragnione wakacje warto jednak odpowiednio się przygotować. Należy między innymi zorientować się w najciekawszych obszarach kraju, a także dostępnych hotelach.

Dolina Göreme

Jest to dolina ulokowana w centralnej części Turcji, w mieście Göreme. Słynie głównie z Parku Narodowego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Istnieje tutaj bardzo dużo obiektów, w których można się zatrzymać. Do dyspozycji gości są zarówno klimatyczne, 5-gwiazdkowe hotele o wysokim standardzie, jak i nieco mniej ekskluzywne ośrodki, sprawiające równie ogromne wrażenie. Wiele z nich znajduje się np. w… jaskini, co sprawia, że są absolutnie niepowtarzalne.

Zachwycający Stambuł

Jest to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do tego kraju. Co roku jest oblegany przez turystów z całego świata, w związku z tym wybór hoteli jest tutaj ogromny. Przekłada się to niestety na cenę, która może być dosyć wygórowana – szczególnie jeżeli chodzi o hotele o bardzo wysokim standardzie. Można tu jednak znaleźć perełki o przyzwoitym standardzie w stosunkowo atrakcyjnej cenie.

Trawertyny Pamukkale

Nazywana bawełnianą twierdzą miejscowość położona w dolinie Cürüksu. Kraina bardzo często odwiedzana i robiąca piorunujące wrażenie na cudzoziemcach. Znana jest z osadów wapiennych, które powstały na zboczu góry Cökelez. Widoki są tutaj niesamowite, dlatego zdecydowanie warto przyjechać tu podczas urlopu w Turcji. W bliższej i dalszej okolicy jest masa hoteli o różnym poziomie cen i standardów. W zależności od oczekiwań, każdy znajdzie tu odpowiednie miejsce na nocleg.

Cudowna Ankara

Historyczne miasto wypełnione po brzegi licznymi punktami archeologicznymi. Jako stolica Turcji przyciąga mnóstwo turystów, dlatego na jej terenie można znaleźć dużą liczbę hoteli – od małych, prywatnych prowadzonych przez mieszkańców pensjonatów, aż po duże, 5-gwiazdkowe kurorty.

 

 

Powiązane Posty

Aktywnie w podróży

Weekend w Bułgarii – poznaj piękną okolicę Varny

Obwód Varny znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie złocistego, bułgarskiego wybrzeża. Od wschodu region opływają spokojne wody ciepłego Morza Czarnego, a od zachodu i południa otaczają bujne lasy. Odkrywanie uroków tego pięknego zakątka można rozłożyć na wiele Czytaj więcej…

Aktywnie w podróży

Hiszpania poza sezonem – przygotuj się na niezapomniane wakacje

Przyjemna pogoda, błękitne morze oraz miasteczka wypełnione spokojną atmosferą – taka jest właśnie Hiszpania poza szczytem wakacyjnego sezonu. Jeśli chcesz skorzystać z jej uroku, przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak przygotować się na urlop w tym Czytaj więcej…

Aktywnie w podróży

Monastir – miasto z historią w tle

Tunezja kojarzy się ze wspaniałą pogodą i pięknymi plażami. Jej poszczególne miejscowości różnią się jednak między sobą klimatem oraz charakterystycznymi elementami krajobrazu. Monastir, położony na wschodnim wybrzeżu Tunezji, słynie głównie z pięknego portu oraz wznoszącej Czytaj więcej…