Grecja to jedno z najbardziej romantycznych państw w całej Europie. Położony na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego kraj mieści w sobie wiele urokliwych zakątków, które stanowią doskonałe miejsce na niezapomnianą randkę. Jak wśród tak ogromnej liczby cudownych atrakcji, które oferuje Grecja znaleźć najpiękniejsze z nich? Co warto pokazać swojej ukochanej lub ukochanemu? 

Santoryn

Santoryn to imponująca wyspa wulkaniczna położona na Morzu Egejskim. Znana jest nie tylko z zachwycających krajobrazów, ale także licznych wykopalisk archeologicznych. Na wyspie znajdują się niepowtarzalne plaże z ciemnym piaskiem pochodzenia wulkanicznego, które są idealnym tłem dla spotkania dwojga zakochanych w sobie osób. Na wyspie znajduje się bardzo wiele plaż, dlatego można znaleźć tu ustronne miejsce do spędzenia czasu we dwoje, bez obaw o tłumy turystów. Doskonałym pomysłem na randkę jest również spacer między niemal 3500-letnimi, aczkolwiek doskonale zachowanymi ścianami budynków greckich.

Akropol ateński

Akropol ateńskiKultowe miejsce o wyjątkowo bogatej historii, które zdecydowanie powinien zobaczyć każdy turysta spędzający wakacje w Grecji. Warto zabrać tu drugą połówkę, by pokazać jej zabytki ściśle związane z kulturą Grecji. Zwiedzanie zespołu archeologicznych arcydzieł znajdujących się na Akropolu będzie niesamowitym doświadczeniem nie tylko dla osób, które interesują się historią. Jest to zdecydowanie żelazny punkt każdej wycieczki po tym państwie.

Meteory

Jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Grecji, ale także w całej Europie. Meteory to zespół prawosławnych klasztorów ulokowanych na masywie skał z piaskowca i zlepieńca, osiągających wysokość 540 metrów nad poziomem morza. Zarówno widok na budynki, jak i wnętrza klasztorów zapierają dech w piersiach. Czy można wyobrazić sobie piękniejszą randkę niż spotkanie z widokiem na jeden z najwspanialszych cudów świata? Z pewnością nie, dlatego warto wybrać się tutaj ze swoją drugą połówką.

Zakynthos

Zakynthos, czyli jedna z najbardziej malowniczych wysp na Morzu Śródziemnym. Idealnym miejscem na spędzenie czasu we dwoje jest tutaj Zatoka Wraku, czyli plaża uchodząca przez wielu turystów za najpiękniejszą na świecie. Panorama na Zatokę Wraku jest zachwycająca, a co za tym idzie zapada w pamięć na długie lata. Gorący piasek, błękitne wody Morza Śródziemnego, wysokie klify, butelka wina i ukochana osoba obok – czy można spędzić czas w bardziej cudowny sposób?

Wybrzeża Epiru

Kraina Epiru znajduje się na wybrzeżu Morza Jońskiego w formie wysokiego klifu. Tutejsze plaże są doskonałym miejscem dla osób, które pragną odpocząć z dala od cywilizacji wspólnie z ukochaną lub ukochanym. W pobliżu znajduje się wiele wspaniałych zabytków, dlatego warto wybrać się na wspólne zwiedzanie, które z pewnością zbliży do siebie dwoje zakochanych w sobie ludzi. Na wybrzeżach Epiru można spotkać również urokliwe wioski, niepowtarzalne szczyty, klimatyczne kurorty oraz cudowne wąwozy. Miejsce zdecydowanie godne polecenia, zwłaszcza dla par.