Wybierając się na rodzinne wczasy do Egiptu, z pewnością towarzyszy Wam mnóstwo obaw. Zadajecie sobie podstawowe pytania – jaka będzie podróż, czy warunki w hotelu spełnią wszystkie oczekiwania, czy dopisze pogoda i co ciekawego można robić na takich wakacjach? Bez obaw!

27 zabawa

Na skróty

Po co się samemu głowić nad organizacją tego przedsięwzięcia, najlepiej polecić załatwienie wszystkich formalności pracownikowi biura podróży, który pomoże wybrać najlepsze miejsce do wypoczynku dla danej rodziny. Wakacje miło jest spędzać razem ze znajomymi, może uda się namówić przyjaciół na wspólny wyjazd do Egiptu? Pracownicy dobrego biura podróży pomogą Wam wybrać odpowiednie miejsce i hotel. Ponadto mogą zarezerwować bilety lotnicze, pokoje w hotelu i wynajem samochodu, jeśli dostaną takie dyspozycje. Aby wakacje były udane, otrzymacie gwarancję, że w razie jakichkolwiek trudności biuro ma zapewnione środki do sprowadzenia Was z powrotem do Polski. Poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli podróżuje się z dziećmi, jest niezwykle istotne.

Na miejscu

W samym Egipcie, już po zameldowaniu się w hotelu, rozpakowaniu bagaży i odpoczynku po podróży, macie do dyspozycji wiele opcji. Kluczową sprawę stanowi wyżywienie. Możecie wybrać całościowe, częściowe, a nawet ze specjalnym menu dla dzieci.

Odpoczynek na brzegu basenu czy na plaży to obowiązkowe zajęcia na urlopie w Egipcie. Oprócz rozrywki dla wszystkich wczasowiczów, organizatorzy zadbali też organizację czasu dla najmłodszych. Na miejscu prowadzone są zajęcia animacyjne takie jak: zabawa balonikami i tworzenie różnych zwierzaków z balonów, malowanie dziecięcych buziek, zajęcia przy muzyce i w wodzie. Dzieci uczą się przez zabawę, zwłaszcza ruchową, co zapewnią im kolorowe zjeżdżalnie, dmuchane zabawki wodne i tym podobne gadżety. Istnieją też mini kluby dla najmłodszych od 4 do 13 lat, pokoje zabaw i opieka animatorów.

Wspaniałą wyprawą okaże się podróż statkiem o szklanym dnie. Obserwacja przepięknych raf koralowych i egzotycznych ryb to dla dzieci niezapomniana przygoda. Wielką atrakcją będzie też przejażdżka na wielbłądzie, tylko w Egipcie można zrealizować takie marzenie.

A co dla rodziców?

Kiedy pociechy zostaną pod opieką animatorów, dorośli mają czas na przykład na ekstremalną wycieczkę quadem po pustyni lub nurkowanie w morzu. Siłownia jest do dyspozycji panów i pań. Dorośli w wolnym czasie mogą też skorzystać z usług fryzjera czy salonów SPA, łaźni tureckiej i jacuzzi.

Atrakcje dla całej rodziny

Cała rodzina i przyjaciele mają możliwość objazdu pobliskich miast i obejrzenia zabytków Egiptu, a jest ich tu bardzo dużo. Pozostałości po dawnych faraonach są wyjątkowo atrakcyjne dla Europejczyków. Starożytne posągi i świątynie kryją jeszcze mnóstwo tajemnic, a wiele z nich pozostanie zagadką. Na przykład, jak to możliwe, że w czasach bez maszyn powstały piramidy, zbudowane z ogromnych, skalnych bloków, wyłącznie przy użyciu siły ludzkich mięśni? Może Wasze dzieci odkryją w przyszłości odpowiedź na to pytanie.