Kiedy na dworze zimno i mamy już dość pochmurnych dni, wówczas wracają wspomnienia z poprzednich lat oraz marzenia o ciepłych, słonecznych wakacjach, spędzanych na leniuchowaniu przy basenie czy na plaży. W Polsce pogoda bywa bardzo kapryśna, dobrą odmianę stanowi więc wyjazd na dłuższy lub krótszy urlop za granicą.

17 egipt

Gdzie się udać?

Jest wiele miejsc na ziemi, w których pogoda zawsze sprzyja plażowaniu i kąpielom w ciepłych morzach. Takim krajem jest na przykład Egipt, bogaty w zabytki i wspaniałe miejsca do wypoczynku i  zwiedzania. Osoby, które już tam były chętnie wracają, aby spędzić błogie chwile. W ciągu jednego wyjazdu nie uda się przecież zobaczyć wszystkiego, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojechać tam ponownie i poznać inne miejsca tego pięknego zakątka świata.

Z kim na wakacje?

Oczywiście z rodziną, bo w ciągu roku niewiele czasu udaje się spędzić razem. Dobrą okazją, aby to nadrobić są właśnie wspólne wakacje. Wiele biur podróży proponuje wczasy dla rodzin z dziećmi. Atrakcyjne ceny zachęcają do korzystania z propozycji organizatorów letniego wypoczynku.  Organizatorzy wypoczynku oferują zniżki dla takich klientów. Wczasy rodzinne są preferowanie przez większość i zacieśniają więzi rodzinne.

Jakie atrakcje dla całej rodzin?

Przede wszystkim aqua parki i baseny są formą spędzania wolnego czasu, która jest atrakcyjna dla dzieci i dorosłych uwielbiających wodę. Ogromnym kompleksem, obok którego nie można przejść obojętnie jest choćby Jungle Aqua Park w Haraldzie, otoczony malowniczym parkiem. Można tam znaleźć aż 35 zjeżdżalni o różnej długości, kilka basenów w różnych kształtach i różnej głębokości wody. Wspaniałe miejsce do przebywania z rodziną przez cały dzień. Mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych, liczne restauracje i bary zapewniają przekąski, napoje oraz inne potrawy o oryginalnych smakach. Niezapomniane emocje będą towarzyszyły dzieciom i dorosłym, tym ostatnim na pewno spodoba się obserwacja delfinów. Dla dorosłych atrakcją będzie możliwość nurkowania i oglądania podwodnego świata, nawet w towarzystwie delfinów. Pod wodą czekają na Was egzotyczne ryby, koralowce i całe bogactwo Morza Czerwonego. Nie trzeba przy tym martwić się o bezpieczeństwo, nurkować można wyłącznie w obecności ratowników, którzy czuwają nad każdym ruchem.

Co warto jeszcze zobaczyć?

Będąc w Egipcie, nie można przeoczyć największych zabytków. Wiele z nich jest dostępna do oglądania na stronach internetowych, jednak nic nie odda ich piękna i wielkości, trzeba je zobaczyć na własne oczy. Tak więc Kair, stolica Egiptu jest pełna bezcennych zabytków. Położony jest on po obu stronach Nilu, największej rzeki zwanej „rzeką życia”, na jego lewym brzegu usytuowane są największe zabytki Egiptu – Piramidy i Sfinks. Na południu Egiptu znajduje się natomiast inne miasto warte odwiedzenia, to Asuan. Ciekawą atrakcję stanowi również wielka tama i jezioro Nasera. Atrakcją będzie też egipska perfumeria, którą można zwiedzać i zakupić perfumy na przykład dla żony. Będzie to wspaniały prezent i pamiątka z podróży do Egiptu. Wspólne zwiedzanie, kąpiele słoneczne i wodne to wspaniała alternatywa do odpoczynku w Polsce, gdzie pogoda często zawodzi.