W Azji czeka na nas Singapur

Jeśli od dłuższego czasu nosimy się już z zamiarem odwiedzenia Azji, ale jeszcze nie wiemy, w który jej rejon konkretnie chcemy jechać, to warto się zastanowić, czy nie powinien to być Singapur. Może się okazać, że to miejsce zauroczy nas swoim krajobrazem, zabytkami, a niesamowita atmosfera, która w nim panuje sprawi, że jeszcze nie raz będziemy chcieli się tam znaleźć, a na pewno będziemy polecali to miejsce innym osobom. Dlatego właśnie warto się dokładnie zastanowić, kiedy chcemy tam pojechać, i jakie jego miejsca chcemy odnaleźć.

Singapur oferuje nam niesamowitą mieszankę kulturową

SingapurNa początek powinniśmy wiedzieć, że Singapur jest wyspiarskim państwem-miastem, a dodatkowo jeszcze jest mocno zróżnicowany pod względem kulturowym, co wiąże się z tym, że przeplata się tam ze sobą kultura: chińska, malajska, zachodnia i hinduska. Ale nie przeszkadza mu to być jednym z najbardziej rozwiniętych państw świata. Ogólnie jest to kraj nizinny, który posiada trochę równin, dlatego też nie powinno nas dziwić, że jego najwyższe wzniesienie Bukit Timah, znajduje się na wysokości 163,63 m n.p.m. Ponieważ państwo to leży 140 km od równika, to klimat w nim panujący jest równikowy, a więc duża wilgotność sięgająca niejednokrotnie do 90%, duże opady, a przy tym wszystkim stałe i wysokie temperatury. Oczywiście tak duża liczba opadów nie może być obojętna dla krajobrazu, co powoduje, że Singapur posiada silnie rozbudowaną sieć wód, choć stanowią ją głównie strumienie, bo nie posiada on faktycznych rzek. Dawniej przeważały tam lasy tropikalne, obecnie stanowią one niewielki procent pokrycia terenów, a tam gdzie kiedyś były lasy, a nie wszedł jeszcze człowiek, obecnie możemy się spotkać z sawannami, porośniętymi różnorodną roślinnością. Spotkać się tutaj możemy także z palmami, w wodzie czekają na nas piękne rafy koralowe, a ze zwierząt najczęściej możemy spotkać małpy, ptaki, jaszczurki i węże, natomiast w wodzie musimy uważać na krokodyle błotne. To wszystko sprawia, że Singapur jest miejscem, które z pewnością warto odwiedzić.

Singapur – mosty, muzea i diabelski młyn

SingapurSingapur czeka na turystów z bardzo rozbudowaną propozycją, jeśli chodzi o to, co możemy zwiedzić i gdzie możemy się udać, aby w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Dlatego warto sprawdzić, jakie recenzje zbiera Gardens by the Bay, czyli dwie kopuły z egzotyczną roślinnością, a do tego jeszcze wieczorem możemy liczyć na niezwykłe show składające się ze świateł i muzyki, które sprawia, że to miejsce możemy obejrzeć z zupełnie innej strony. Niedaleko tego niezwykłego ogrodu znajduje się Marina Bay, czyli niesamowita zatoczka, która w nocy robi jeszcze większe wrażenie niż w dzień, a to wszystko za sprawą ogromnej ilości świateł. Jeśli staniemy na bulwarze przy zatoczce, to będziemy mogli objąć spojrzeniem prawie całość najważniejszych obiektów w Singapurze. Godne polecania są również metalowe drzewa Supertree Grove, które wieczorem są oświetlone, a dodatkowo jeszcze pokazywane jest przedstawienie z wykorzystaniem muzyki. Warto zaznaczyć, że oświetlenie drzew wykorzystuje energię słoneczną, więc jest to również świetny przykład na ekologiczne podejście do świata. Jeśli chcemy chwilę odpocząć w ciszy, a dodatkowo spotkać się z ciekawą architekturą, to koniecznie powinniśmy odwiedzić świątynie i muzeum Zęba Buddy. Z zewnątrz będziemy mogli podziwiać niezwykłą architekturę, natomiast w środku będziemy mogli podziwiać różne ozdoby pokryte złotem, co z pewnością zrobi na nas ogromne wrażenie. Chcąc się trochę przespacerować w przyjemnym otoczeniu, powinniśmy się znaleźć na spiralnym moście, który swoją konstrukcją przypomina ludzkie DNA, a niesamowite wrażenie robi zwłaszcza w nocy, kiedy jest dodatkowo oświetlony. A jeśli chcemy wszystkie cudowności Singapuru obejrzeć z góry, to koniecznie powinniśmy udać się na diabelski młyn Singapore Flyer, który posiada klimatyzowane wagoniki, pozwalające na wygodne siedzenie i rozglądanie się po widocznej z góry panoramie miasta.

Warto skorzystać z tych wszystkich atrakcji, bo są one tak pięknie wykonane, że będziemy mieli pewność, iż decyzja o wyjeździe w to miejsce, była najlepszą, jaką mogliśmy podjąć.