Słoneczna Grecja, ze względu na ciekawe atrakcje i doskonałą pogodę, jest jedną z ulubionych wakacyjnych destylacji Polaków. Podróżni wybierający dwutygodniowe turnusy mogą zwiedzić tam znacznie więcej, hotele oferują liczne wycieczki do najpopularniejszych zabytków regionu.

Grecja

Zwiedzanie Krety

Ta historyczna wyspa jest najpopularniejszym ośrodkiem turystycznym Grecji, można ją bez problemu przemierzyć, korzystając z komunikacji publicznej. Miłośnicy zapierających dech w piersiach krajobrazów muszą koniecznie wybrać się na wycieczkę nad jezioro Kournas. Woda w akwenie jest krystalicznie czysta, bowiem jezioro zasilane jest przez górskie potoki. Na pobliskich plażach można spotkać ciekawe gatunki zwierząt, m.in. żółwie słodkowodne, kormorany i czaple. Z kolei w poszukiwaniu pięknych zabytków architektonicznych warto zawitać do Rethymonu. Oprócz wspaniałych pałaców weneckich można tam spotkać także budowle typowo arabskie, powstałe w czasie tureckiej dominacji na Krecie. Jednak sztandarową atrakcją wyspy są starożytne ruiny, na szczególną uwagę zasługują tutaj wykopaliska w Apterze, skrywające pozostałości hellenistycznych oraz rzymskich budowli.

Wyspa Hipokratesa

Kolejną grecką wyspą, która co roku odwiedzana jest przez tłumy podróżnych, jest Kos, miejsce urodzenia Hipokratesa. W czasie dłuższego pobytu w regionie mamy możliwość zobaczyć najciekawsze zakamarki wyspy. Zwiedzanie warto zacząć od stolicy, miasta Kos. Znajdziemy tam wspaniały Zamek Joannitów pochodzący z XV wieku, wiekowe Drzewo Hipokratesa, stojące w miejscu legendarnej szkoły mistrza, czy też zjawiskowy meczet Hassana Paszy. Jak przystało na grecką wyspę, również na Kos można podziwiać starożytne wykopaliska. Na przedmieściach stolicy natrafimy na Asklepiejon, ruiny dawnego szpitala, wzniesionego za czasów Hipokratesa. Również w samym mieście Kos można podziwiać ruiny dawnych budowli z okresu hellenistycznego. Ze wschodnich portów wyspy codziennie odpływają statki wycieczkowe do Bodrum, tureckiego miasta pełnego atrakcji. Należy tylko pamiętać o wcześniejszym wykupieniu wizy do tego kraju.

Atrakcje Korfu

Jedną z piękniejszych wysp Grecji jest Korfu, a to za sprawą górzystego ukształtowania terenu i licznych obszarów zieleni. W trakcie wakacji na wyspie nie można przegapić wycieczki do stolicy, Kerkiry. To historyczne miasto słynie z pięknej starówki, na której można podziwiać doskonale zachowane budowle weneckie, np. twierdze Neo i Paleo Frourio. Miłośnicy architektury sakralnej powinni odwiedzić fenomenalny kościół Agios Spyridon,  w którym przechowywane są relikwie patrona wyspy. Z kolei na peryferiach stolicy natrafimy na okazały pałac klasycystyczny Achillion, wzniesiony w XIX wieku dla cesarzowej Sissi. Rezydencja, wraz z okalającymi ją ogrodami, jest w całości udostępniona zwiedzającym. W środku można podziwiać wspaniałą architekturę wnętrz, piękne obrazy oraz wyrafinowane rzeźby. Natomiast w zachodniej części Korfu warto odwiedzić Monastyr Theotokou, prawosławny klasztor z XIII wieku, w którym obecnie mieszczą się zbiory cennych ikon. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.