Podróż z całą rodziną to z jednej strony fantastyczna przygoda, a z drugiej duża odpowiedzialność dla rodziców, masa planowania i problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. Na szczęście coraz więcej tureckich hoteli przygotowuje ofertę, która obejmuje szereg atrakcji dla najmłodszych. Warto więc pod tym kątem przeglądać propozycje dostępne w biurach podróży.

Turcja

Jakie animacje są najlepsze dla dzieci?

Dla rodzin z dziećmi tureckie hotele proponują specjalne apartamenty, w których dzieci będą miały dla siebie więcej miejsca. Ponadto w restauracjach znajdziemy menu dostosowane do potrzeb maluchów – innej wielkości porcje czy pyszne desery. Oprócz tego wybrane obiekty posiadają własne baseny kryte lub otwarte, w których dzieci pod opieką rodziców lub pracowników mogą swobodnie pływać. Standardem są także place zabaw ze zjeżdżalniami, zabawkami czy karuzelami. Możemy popytać w hotelu czy istnieje możliwość wypożyczenia rowerów dla dzieci lub skorzystania z innych atrakcji na miejscu.

Doświadczeni animatorzy

Jeżeli chcemy wyruszyć na zwiedzanie miasta i wiemy, że będzie to wyprawa mało atrakcyjna dla naszych maluchów, to możemy zostawić je pod opieką animatorów. Są to przeważnie wykwalifikowane osoby po odpowiednich studiach, które przez cały dzień zapewniają dzieciakom rozrywkę. W niektórych hotelach animacje prowadzone są także poza terenem obiektu – dzieci mogą pójść na wycieczkę na plażę, do parku czy do aquaparku.

Animatorzy organizują rozmaite zabawy, konkursy, a czasem zajęcia, które świetnie łączą przyjemność z uczeniem się czegoś nowego i rozwijaniem kreatywności. Może to być rzeźbienie w piasku czy malowanie ceramiki. Nieraz na takich warsztatach najmłodsi sami stworzą pamiątki z wakacji, które zabiorą potem do kraju. Jeżeli chcemy mieć pewność, że naszą pociechą będzie zajmowała się przeszkolona osoba, to zapytajmy w hotelu o doświadczenie animatora. Oferty dla rodzin z dziećmi znajdziemy w hotelach położonych na całej Riwierze Tureckiej.