Grecja czeka na turystów

Są takie kierunki podróży, które dość często są wybierane przez turystów z całego kraju. Z pewnością takim właśnie krajem jest Grecja, która z roku na rok przyciąga coraz większą grupę zwiedzających i nie ma co się temu dziwić, jeśli tylko popatrzymy na to, co chce i może nam ona zaoferować. Warto wiedzieć, że do wyboru mamy tutaj piękne miasta, wspaniałe plaże i niesamowitą pogodę, która na pewno nas nie zawiedzie, dzięki czemu będziemy na spokojnie mogli tam zrobić to wszystko, co sobie zaplanowaliśmy na czas pobytu.

Grecja położona jest na kontynencie i na wyspach

GrecjaZazwyczaj myśląc o Grecji, staje nam przed oczami jej część znajdująca się na kontynencie europejskim i granicząca z: Albanią, Turcją, Macedonią i Bułgarią. Jednak nie możemy zapomnieć, że obszar Grecji dzieli się praktycznie na dwa rejony, Grecję kontynentalną wraz z oddzielonym od niej Półwyspem Peloponez, która wchodzi w skład Półwyspu Bałkańskiego, a także wyspy rozsiane na morzach Egejskim i Jońskim. Jest aż 2500 wysp, na których znajduje się Grecja, jednak tylko ok 165 z nich jest zamieszkanych. Warto także wiedzieć, że większość obszaru tego kraju zajmują pasma górskie, co także ma wpływ na jego klimat i panującą tam pogodę. Możemy być pewni, że wpływ klimatu śródziemnomorskiego sprawi, iż spotkamy się tam z łagodną zimą i suchym latem, dzięki czemu naprawdę łatwo będzie nam wybrać porę, w której chcemy spędzić nasz urlop, w tym niezwykłym kraju. Możemy podziwiać także silnie rozwiniętą linię brzegową, która posiada liczne zatoki i półwyspy, a te potrafią nawet sięgać w głąb morza na odległość 30-50 metrów. Jeśli do tego jeszcze dodamy liczne klify, to możemy być pewni, że całość będzie prezentowała się wspaniale, a co się z tym wiąże, my będziemy mogli nacieszyć oczy niesamowitym widokiem. Jeśli będziemy chcieli się bliżej zapoznać z tutejszym krajobrazem, to koniecznie wybierajmy takie rejony, gdzie będziemy mogli podziwiać krótkie rzeki, które posiadają liczne wodospady.

Grecja – wyrocznia, piękne plaże i kanion

GrecjaO wyroczni w starożytnych Delfach czytał pewnie każdy, dlatego też znajdując się w tym rejonie świata, koniecznie trzeba odwiedzić ruiny tego miasta. Są one świetnie zachowane, więc będziemy mogli sobie łatwo wyobrazić ogrom tego miejsca, a także zrozumieć, dlaczego było uważane za pępek świata. Jeśli chcemy mieć pewność, że podczas naszego pobytu w Grecji, będziemy mieli cały czas piękną pogodę, to na miejsce naszego zakwaterowania powinniśmy wybrać Rodos. To właśnie w tym miejscu, przez 300 dni w roku świeci słońce. Dodatkowo możemy tutaj liczyć na piękne plaże, a także liczne walory krajoznawcze i przyrodnicze, które doprowadziły do tego, że miejsce to, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco. Jeżeli lubimy tureckie budowle, a także chcemy podziwiać bizantyjskie zabytki, to część wakacyjnego czasu powinniśmy poświęcić na znalezienie się w miejscowości Saloniki. To właśnie tutaj znajdziemy liczne tureckie zaułki, greckie domy budowane w stylu art deco, a także kościoły budowane do XV wieku. Symi za to, proponuje nam malownicze domy, które wybudowane są na tle surowego krajobrazu. Dodatkowo jeszcze możemy tam zwiedzić klasztor Archanioła Michała, który jest patronem żeglarzy. Jeżeli chcemy się zagłębić w tamtejszą przyrodę, to koniecznie powinniśmy odwiedzić Wąwóz Vikos, który znalazł się w Księdze rekordów Guinnessa, ponieważ ma on 12 km długości, 900 metrów wysokości i 1100 metrów odległości między brzegami. Skaliste ściany porośnięte są bujną roślinnością, a do tego jeszcze możemy wsłuchiwać się w ciszę zakłócaną wyłącznie szumem rzeki. Jeśli interesujemy się igrzyskami olimpijskimi, to powinniśmy odwiedzić miejsce, w którym wszystko się zaczęło. Olimpia to nie tylko ruiny pozostałe z dawnych lat, ale także niewielka wioska znajdująca się w ich pobliżu.

Wybierając się do tego niezwykłego miejsca, możemy być pewni, że spędzimy tam bardzo miło czas i wrócimy do domu z głową pełną wspomnień. Czeka tam na nas tak wiele atrakcji, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.