Czy oferty first minute rzeczywiście zasługują na uwagę? To pytanie zadaje sobie wielu turystów. Opcja proponowana obecnie przez wiele biur podróży ma swoje plusy i minusy. Zawsze warto więc na spokojnie rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.

Co to znaczy „first minute”? Ten termin dotyczy promocji, które są sprzedawane z dużym wyprzedzeniem czasowym. Formuła daje szansę na zarezerwowanie wyjątkowych wakacji nawet kilka miesięcy wcześniej. Na przykład już w sierpniu turyści mogą zapisać się na przyszły maj lub czerwiec.

29 first

Dla kogo jest „first minute”?

Taka propozycja jest skierowana przede wszystkim do większych grup i rodzin z dziećmi, ale tak naprawdę może skorzystać z niej każdy. Istnieje duży wybór kierunków i miejsc wyjazdowych w atrakcyjnych cenach. W dodatku, dzięki tak wczesnej rezerwacji goście mają szansę dostać od biura podróży: rabaty, zniżki dla dzieci, dodatkowe ubezpieczenie w cenie oraz inne bonusy, np. darmowe wycieczki. Z oferty skorzystają również osoby, które lubią o wiele wcześniej zorganizować urlop i szukają ośrodka wypoczynkowego o jak najwyższym standardzie. Poza tym single będą mieli szeroki wybór hoteli zapewniających pokoje jednoosobowe.

Minusy „first minute”

Choć promocja wyda się idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących planować z wyprzedzeniem, mniej chętnie skorzystają z niej turyści, którzy nie mogą zorganizować wczasów dużo wcześniej (dla tej grupy najlepszym wyjściem okaże się „last minute”, czyli wakacje na ostatnią chwilę). Innym minusem jest fakt, że podczas organizacji wyjazdu w dłuższej perspektywie czasu nie uda się przewidzieć niespodziewanych wydarzeń. Zdarzają się więc sytuację, że jesteśmy zmuszeni zrezygnować z rezerwacji z różnych powodów, np. finansowych czy zdrowotnych. Na dodatek takie oferty szybko się wyprzedają i trzeba być niezwykle czujnym, aby najlepsza okazja nie przepadła.

Luksusowe hotele w zasięgu ręki

Oferty „first minute” obfitują w długie listy ekskluzywnych hoteli, spośród których klienci mogą wybrać najbardziej trafiony obiekt. Co ważne, usługi hotelowe obfitują w różnorodne atrakcje dla dzieci i dorosłych, zajęcia rekreacyjno-sportowe, wycieczki fakultatywne do najciekawszych miejsc i nie tylko. Promocje oferują też pobyt w ośrodku wczasowym z bezpośrednim dostępem do piaszczystej plaży i morza.

Coral Travel zaprasza klientów na stronę www.coraltravel.pl