Egipt oferuje wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia

Zazwyczaj kiedy myślimy o kraju takim jak Egipt, na początek na myśl przychodzi nam pustynia i piramidy. Jednak prawda jest tak, że kraj ten oferuje znacznie więcej do zobaczenia i przeżycia, niż mogłoby się nam wydawać na pierwszy rzut oka. Poza tym, zwiększająca się ilość turystów sprawia, że się rozwija, a co się z tym wiąże, coraz więcej pojawia się atrakcji, które mają umilić podróżnym pobyt, a także zachęcić ich do ponownego przyjazdu i zabrania ze sobą kolejnych osób. I nie ma co się dziwić, bo Egipt naprawdę ma nam wiele do zaproponowania, jeśli tylko pozwolimy mu, aby pokazał to co przygotował a co nie zawsze znajduje się w przewodnikach.

Piramidy to nie wszystko

Myśląc o wycieczce do Egiptu, przede wszystkim myślimy o przejażdżce na wielbłądzie i zwiedzaniu słynnych piramid w Gizie. Jednak warto wiedzieć, że możemy tam natrafić także na pozostałości różnych świątyń, dzięki czemu powiększymy jeszcze naszą wiedzę na temat tego państwa. Możemy się także zapisać na rejs deltą Nilu, albo wybrać się do jednej z oazy na Saharze lub Pustyni Libijskiej. Dodatkową atrakcją, znajdującą się w głębi kraju, z pewnością będzie dla nas Park Narodowy, do którego zjeżdża się coraz więcej turystów. A co jeśli, chcemy podziwiać rafy koralowe, ale nie posiadamy odpowiednich uprawnień? Możemy tutaj skorzystać z propozycji zejścia na niewielką głębokość w towarzystwie instruktora, dzięki czemu będziemy mogli się zachwycać tym niezwykłym, podwodnym pięknem, a jednocześnie będziemy mogli czuć się bardzo bezpiecznie, więc nie dziwi, że pojawia się coraz więcej chętnych osób na tego typu wycieczki. Poza tym, turyści najczęściej odwiedzają Gizę i Kair, jednak coraz częściej zaglądają także do Aleksandrii i do Luksor, a stamtąd już mogą pojechać do Doliny Królów. Egipt jest w dużej mierze nastawiony na turystów, więc nic dziwnego, że proponuje im coraz to nowe atrakcje, które mają umilić im pobyt. Warto z tego wszystkiego skorzystać, bo dzięki temu lepiej poznamy nie tylko ten kraj, ale także będziemy mogli się momentami poczuć tak, jakbyśmy przenieśli się w czasie. Stojąc pod piramidami, człowiek jeszcze bardziej zastanawia się nad tym, jak ludzie sobie wówczas poradzili z takimi budowlami, bez dzisiejszych maszyn budowlanych.

EgiptWarto popatrzeć jak prezentował się starożytny Egipt, bo nawet te ruiny które pozostały, są w stanie powiedzieć nam wiele o jego wielkości i możemy popatrzeć też na ten współczesny, który bez wątpienia ma w sobie również wiele uroku.

Kategorie: Poradniki - noclegi

Powiązane Posty

Poradniki - noclegi

4 najlepsze miejsca na urlop w Egipcie

Egipt spodoba się wszystkim spragnionym odpoczynku w luksusowym hotelu nad błękitnym morzem, ale też osobom, które pragną połączyć wypoczynek z niesamowitą przygodą.

Bułgaria

Gdzie warto zatrzymać się w Bułgarii?

Piaszczyste plaże, porywająca muzyka i znakomite, tradycyjne jedzenie – w ten sposób można opisać w skrócie cudowną Bułgarię. Położony na Bałkanach kraj cieszy się wyjątkowym powodzeniem wśród turystów, dlatego każdego roku jest odwiedzany przez ich Czytaj więcej…

Gdzie warto pojechać

Czego nie brać na zagraniczne wczasy? 

Pakowanie się przed zagranicznym urlopem to udręka: walizka jest zawsze za mała, opłaty za nadbagaż za wysokie, a i jeszcze nie weźmiemy do samolotu ulubionego lakieru do włosów. Dlatego, zamiast zastanawiać się, co ze sobą Czytaj więcej…