Egipt skupia się na delcie Nilu

Jest takie państwo, do którego każdy chociaż raz powinien pojechać. Skrywa ono w sobie piękne krajobrazy, a pustynia znajduje się w bliskim sąsiedztwie żyznych terenów sztucznie nawadnianych. Tak właśnie prezentuje się Egipt, ze swoją Saharą i deltą Nilu, który wypracował przez dekady świetny sposób na to, aby móc samodzielnie zapewnić żywność swoim obywatelom. Warto poczytać trochę o tym miejscu, tak abyśmy mogli się przekonać o tym, jak bardzo jest niezwykłe.

Egipt znajduje się w klimacie zwrotnikowym suchym

Jeżeli już podjęliśmy decyzję, że najbliższe wakacje spędzamy w Egipcie, to koniecznie musimy się przygotować na tamtejszą pogodę, bo tylko wtedy będziemy mogli na spokojnie zwiedzać wszystko to, co będzie nam zaproponowane i nie przejmować się przez cały czas tym, że jest nam gorąco. Kraj ten znajduje się w klimacie suchym zwrotnikowym, co powoduje, że w ciągu całego roku spada tam niewiele deszczu. To właśnie jest przyczyną faktu, że większość ludzi w tym kraju osiedla się w dolinie delty Nilu, bo wówczas mają dostęp, do dobrze nawodnionych terenów, a także tam, gdzie w odpowiedni sposób została usprawniona sieć nawadniająca. Warto tutaj podkreślić, że najwyższym punktem w Egipcie, jest Góra św. Katarzyny znajdująca się na wysokości 2629 m n.p.m., którą będziemy mogli bez trudu zobaczyć, jeśli taka będzie nasza wola. Dodatkowo jeszcze możemy znaleźć się w dwóch rezerwatach biosfery w Omayed i w Wadi al-Allaki, w których będziemy mogli się zapoznać ze zróżnicowanym ekosystemem, a te rezerwaty powstały z inicjatywy Unesco. Istotną kwestią tutaj jest także to, że do największych bogactw naturalnych tego kraju należą ropa naftowa i fosforyty, co sprawia, że dobrze jest tam rozwinięty przemysł przetwórczy.

EgiptEgipt znajdujący się w Afryce może nam wiele zaoferować i wiele pokazać ze swoich dobrodziejstw. Wystarczy tylko, że zdecydujemy się obrać tamten kierunek na nasze wyprawy, a na własne oczy przekonamy się, jak niezwykły jest to kraj.

Powiązane Posty

Gdzie warto pojechać

Odrobina egzotyki dla całej rodziny, czyli wakacje w Turcji

Turcja to kraj, który od zawsze był lubiany przez Polaków i nieustająco przyciągał naszych rodaków. Ostatnio coraz chętniej wybieramy się tam na wakacje, gdyż najsłynniejsze kurorty Riwiery Tureckiej czy Wybrzeża Egejskiego zachęcają doskonałą bazą turystyczną Czytaj więcej…

Gdzie warto pojechać

Z rodziną do Egiptu, czyli sposób na udany wypoczynek

Egipt to prawdziwy wakacyjny raj dla całej rodziny. Słońce, urzekające plaże, przepiękne rafy koralowe, piramidy, aquaparki – trudno wymienić wszystkie atrakcje, jakie czekają tu na turystów. Nie dziwi zatem fakt, że od wielu lat jest Czytaj więcej…

Gdzie warto pojechać

Hotele w najciekawszych miejscach w Tunezji

Tunezja przyciąga wszystkich turystów dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i rozrywkową, co sprawia, że jest to najczęściej zwiedzany kraj w roku. Decydując się na urlop tutaj, możesz zarezerwować pobyt w hotelu w Sousse, Monastirze i Mahdia.