Turcja – państwo na dwóch kontynentach

Jednym z najczęściej odwiedzanych państw, jest z pewnością Turcja. Z jednej strony dzieje się tak dlatego, że ma ona wiele do zaoferowania turystom, a także oferuje bardzo przyjazny klimat, ale warto także wiedzieć, że dużym ułatwieniem jest fakt iż znajduje się ona na dwóch kontynentach. Co prawda znaczna jej część leży w Azji, jednak 3% jej powierzchni znajduje się na terenie Europy, a co się z tym wiąże, możemy być pewni, że jest to wystarczający argument, aby Europejczycy zechcieli tam spędzać swoje wakacje.

Trójkątna Turcja

Ciekawostką, na którą nie wszyscy mogą zwrócić uwagę patrząc na mapę, jest z pewnością to, że Turcja swoim kształtem przypomina trójkąt, a co więcej, sąsiaduje ona aż z 8 państwami, co powoduje, że łączna linia jej granic wynosi 2627 km. Jest to teren przede wszystkim wyżynno-górzysty, który cały czas ulega zmianom, ponieważ jest to obszar na którym często pojawia się aktywność sejsmiczna, objawiająca się częstymi trzęsieniami ziemi. Fakt, że jest ona otoczona Morzem Egejskim, Morzem Czarnym, Morzem Marmara i Morzem Śródziemnym, znacznie wpływa na jej zróżnicowanie w klimacie, a do tego jeszcze dochodzą liczne pasma górskie, które także odbijają się na odczuwanych tam temperaturach i warunkach atmosferycznych. Nie mniej, możemy być pewni, że przy tak zróżnicowanym klimacie, bez trudu znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie, taką pogodę, która idealnie będzie odpowiadała naszym potrzebom i sprawi, że pobyt tam będzie wspaniałym przeżyciem. Dodatkowo powinniśmy też wspomnieć, że na wolności możemy spotkać jelenie, szakale, rysie i wilki, a więc musimy uważać, jeśli chcemy się zapuścić w bardziej osamotnione regiony.

TurcjaWarto popatrzeć, gdzie dokładnie możemy się tutaj wybrać, tak aby mieć pewność, że miejsce na które się zdecydujemy, idealnie będzie odpowiadało naszym potrzebom. Poza niesamowitą przyrodą i klimatem, na odkrycie przez nas z pewnością będzie czekało też wiele różnych zabytków i wspaniałych wytworów architektury.