Bułgaria na wyciągnięcie ręki

Jeżeli chcemy pojechać do obcego kraju, ale jednocześnie nie chcemy wyjeżdżać z Europy, to zobaczmy jakie mamy wówczas propozycje. Może się okazać, że kierunek na zachód nas nie będzie zbytnio interesował, więc wtedy warto popatrzeć na południe Europy, bo tam znajduje się państwo, które może nas zachwycić. Oczywiście chodzi tutaj o Bułgarię, która może nas skusić nie tylko korzystnymi cenami, ale także wspaniałą pogodą i pięknymi miejscami, które będziemy mogli podziwiać.

Bułgaria leży nad Morzem Czarnym

Decydując się na ruszenie właśnie w tym kierunku na nasze upragnione wakacje, powinniśmy wiedzieć, że państwo to leży nad Morzem Czarnym, a więc warto się zastanowić, czy przez jakiś czas nie chcemy tam spędzić urlopu, tak abyśmy mogli skorzystać z czystej i ciepłej wody podczas kąpieli i opalania się. Trzeba wiedzieć, że panuje tam klimat umiarkowanie ciepły, więc wybierając termin podróży powinniśmy patrzeć na porę roku, tak aby mieć pewność, że trafimy tam wówczas, gdy pogoda będzie ładna. Trzeba też pamiętać, że jest to kraj wyżynno-górzysty, więc nawet latem w rejonie gór temperatura będzie oscylowała wokół 18 stopni Celsjusza, za to w centrum i na południu będą to już okolice 25 stopni, a to oznacza, że będziemy mieli szansę się tam opalić i skorzystać z naprawdę ładnej pogody. Warto tutaj także zaznaczyć, że w kraju tym jest sporo lasów, które zmieniają swoje gatunki w zależności od tego, na jaki rejon kraju patrzymy, i tak w górach spotkamy się głównie ze świerkami i kosodrzewiną, a na najniższej wysokości przeważają dęby. To sprawia, że będziemy mieli do czynienia z bardzo zróżnicowanym krajobrazem, który z pewnością na długo zapadnie w nasze serca i umysły.

BułgariaWarto zobaczyć co oferuje nam ten piękny kraj, mający swoją stolicę w mieście o nazwie Sofia. Może się okazać, że tamtejszy klimat i uwarunkowania terenowe sprawią, że wręcz zakochamy się w tym kraju i chętnie będziemy do niego wracać także w przyszłości. Warto mu dać szansę, bo to co piękne znajduje się także na południe od nas.