Hiszpania posiada rozległe tereny

Treść Zazwyczaj gdy z kimś rozmawiamy o Hiszpanii, to przed oczami staje nam największe z trzech państw znajdujących się na Półwyspie Iberyjskim. Jednak tak naprawdę mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zajmuje ona tak naprawdę znacznie większą powierzchnię, bo wliczają się do niej jeszcze inne tereny, które nie znajdują się w jej najlepiej kojarzonych granicach. To oznacza, że warto nie tylko więcej poczytać o tym państwie, ale także warto zrobić wszystko co w naszej mocy, abyśmy mogli chociaż raz je odwiedzić.

Hiszpania to także wyspy i enklawy

Jeżeli naprawdę interesuje nas to, co wlicza się w teren Hiszpanii, to powinniśmy wiedzieć, że będą to Baleary, Wyspy Kanaryjskie, a także tereny suwerenne, czyli dwie enklawy w Afryce, oraz liczne wyspy, które są niezamieszkane. Jeśli zainteresowało nas to niezwykłe państwo, to warto mu się przyjrzeć bliżej, jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że w 90% jest to kraj wyżynno-górzysty, co będzie też miało wpływ na klimat w nim panujący. Nie ma się co temu dziwić skoro centralną część zajmują wyżyny, a od południa i południowego-wschodu znajdują się alpejskie pasma Pirenejów. Takie ukształtowanie terenu sprawia, że najwyższy szczyt Hiszpanii Teide, wznosi się na wysokość 3718 m n.p.m.. Co więcej takie ukształtowanie terenu ma wpływ również na to, że na północy spotkamy głównie drzewa liściaste, natomiast na górzystym południu raczej iglaste, co powoduje, że tamtejszy krajobraz jest bardzo zróżnicowany. Takie zróżnicowanie terenu odbija się także na zwierzętach tam żyjących, co powoduje, że możemy tam spotkać zarówno wilki, rysie czy orły, jak także króliki albo lisy.

WłochyTen kraj kryje w sobie wiele różnych perełek, więc warto go odwiedzić, tak aby móc się zapoznać z tamtejszym krajobrazem. Przemierzając go w różnych kierunkach będziemy mogli cieszyć oczy różnorodnością, dzięki czemu przekonamy się, jak niesamowite mozaiki potrafi robić matka natura. To wszystko sprawia, że co roku przybywa do tego kraju coraz więcej turystów.