Malediwy to głównie turystyka i rybołówstwo

Coraz częściej szukamy dalszych miejsc, w których moglibyśmy spędzić niezapomniane wakacje. Dlatego właśnie nie powinno nas dziwić, że ludzie dość często zaczynają patrzeć na Malediwy, bo można tam znaleźć ciszę, spokój, piękne plaże i różne atrakcje, które sprawią, że taki wyjazd, stanie się dla nas niezapomnianym przeżyciem. Oczywiście przedtem warto się dowiedzieć co nieco na jego temat, tak aby mieć pewność, że wszystkie najważniejsze informacje posiądziemy, jeszcze zanim dotrzemy na miejsce. Takie informacje mogą się okazać pomocne, zwłaszcza wtedy, gdy będziemy chcieli bliżej zapoznać się z tamtejszą kulturą i ludnością.

Dróg nie ma tam wiele

MalediwyPrzede wszystkim, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że państwo Malediwy składa się z ponad tysiąca wysp, co sprawia, że każda z nich ma trochę swoją specyfikę i oferuje swoje propozycje turystyczne. Dodatkowo fakt, że są one płaskie, nizinne i znajdują się stosunkowo nisko nad poziomem morza sprawia, że niewiele mogą uprawiać samodzielnie. Dlatego też ich gospodarka głównie oparta jest na turystyce, która z roku na rok coraz lepiej się rozwija, a także na rybołówstwie, które charakteryzuje się przede wszystkim połowami tuńczyka. Warto także wspomnieć, że stolica tego kraju, Male zajmuje całą wyspę o tej samej nazwie i oferuje nam 60 km dróg, jeśli dodamy do tego jeszcze po 14 kilometrów w Laamu i Addu, to szybko okaże się, że w całym tym kraju, łączna liczba dróg wynosi 88 km. Dzieje się tak głównie dlatego, że większość wysp, na których znajduje się to państwo nie jest w ogóle zaludniona, a te które są, są niewielkie. Dla przykładu Male ma dwa kilometry długości i kilometr szerokości, więc tak naprawdę jesteśmy w stanie przejść te odległości w ciągu niespełna godziny, a to oznacza, że samochód praktycznie jest nam niepotrzebny. Oczywiście to ma też swoje dobre strony, bo dzięki temu możemy oddychać czystym powietrzem i wieść spokojniejsze życie, zwłaszcza jeżeli wybraliśmy się tam po prostu na wakacyjny odpoczynek.

Gdzie możemy się wybrać będąc na Malediwach?

MalediwyJeżeli chodzi o to, jak możemy w tym miejscu spędzać czas wolny, to przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o wylegiwaniu się na pięknych plażach i kąpieli w ciepłych, i niezwykle czystych wodach. Dodatkowo możemy także zaplanować sobie nurkowanie, dzięki czemu będziemy mogli podziwiać śliczne rafy koralowe, które tworzą obręcze wokół tych wysp, przez co też, będziemy mogli podziwiać tutejszy, podwodny świat. Możemy także obejrzeć najstarszy i najbardziej ozdobny meczet w Male, czyli Hukuru Miskiy, który został wybudowany w 1658 roku. Każdy z nas słyszał i pewnie widział w telewizji skutki nadejścia żywiołu, jakim jest tsunami. Jeśli chcemy poświęcić chwilę zadumy wszystkim tym, którzy zginęli z powodu tej niesamowitej siły, to koniecznie powinniśmy poświęcić trochę czasu, aby znaleźć się przy pomniku Tsunami Monument, który właśnie ma upamiętniać działanie tego żywiołu i przypominać, że z naturą nie ma żartów. Oczywiście pomnik ten znajduje się w Male, więc jeśli zatrzymamy się w stolicy, to nie będziemy mieli problemów, aby móc do niego dotrzeć w wolnej chwili. Mając też trochę wolnego czasu, możemy pochodzić, a także usiąść i odpocząć w Sultan Park, gdzie będziemy mogli podziwiać nie tylko różnorodną roślinność, ale także będziemy mogli oglądać różnego rodzaju pomniki. Warto jednak pamiętać, że w dużej mierze atrakcje na Malediwach opierają się na wodzie, a co się z tym wiąże, co chwilę będą nam proponowane jakieś nowe sporty wodne, które możemy tam uprawiać, a także będziemy mogli zwiedzać różne miejsca, w których będziemy mogli popływać z delfinami czy nawet z rekinami. Nie mniej nudzić się tam nie będziemy i na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Nie ma znaczenia, czy chcemy znaleźć się w gwarze i w miejscu, gdzie ciągle coś się dzieje, czy może chcemy odpocząć w ciszy i spokoju. Malediwy są tak zróżnicowane, że znajdziemy coś dla siebie, zwłaszcza że do wyboru mamy ponad dwieście wysp, na których możemy spędzić czas.