Polacy chętnie wybierają Bułgarię jako cel letnich wakacji. Na turystów czeka tam słoneczna pogoda i otwarci mieszkańcy.

Dlaczego warto jechać do Bułgarii?

Cena to pierwszy powód, który przychodzi do głowy. Wakacje w Bułgarii to wyjazd dość atrakcyjny cenowo, szczególnie jeśli zestawimy go z urlopem w innych krajach (zwłaszcza pozostałymi w Unii Europejskiej). Jednak to nie jedyny ani najważniejszy powód. Należy zaznaczyć, że w sezonie w Bułgarii niemal zawsze świeci słońce, a znad morza wieje przyjemny wiatr. Lokalne jedzenie przypadnie do gustu wszystkim, a hotelowe kuchnie dodatkowo oferują przysmaki z wielu różnych zakątków świata. Nie mniej ważnym powodem są bułgarskie uroki natury — piaszczyste i złote wybrzeża. Zakochamy się w nich na zabój!

Jak zorganizować wakacje trzyosobowej rodziny w Bułgarii?

Bułgaria znajduje się na tyle blisko Polski, że możemy się tam bez problemu dostać własnym autem. Niektórych po drodze skusi odwiedzenie mijanych w Rumunii miast, na przykład Kluż-Napoki lub Bukaresztu. Oba miejsca zachwycają dobrze zachowanymi starówkami. Przystanek da szansę na odpoczynek przed dalszą podróżą nam i naszemu dziecku. Dobrą decyzją będzie również dotarcie do Bułgarii samolotem. Najwięcej ośrodków wypoczynkowych na bułgarskim wybrzeżu znajduje się w okolicach dwóch miast — Warny i Burgas. Jeśli wybierzemy wycieczkę organizowaną z opcją all inclusive, to damy sobie szansę na odpoczynek od codziennych obowiązków, a o szczegóły wyjazdu zadba biuro podróży. Nie tylko dolecimy na miejsce bezpośrednim lotem, ale przedstawiciel odbierze nas z mieszkania w Polsce i zawiezie na lotnisko. Dokładnie ta sama procedura spotka nas na miejscu — personel zadba o bezpieczny dojazd nas do hotelu. Kompleksowa obsługa gwarantuje nam pełen komfort i brak trosk. Ponadto skorzystamy z oferty posiłków przygotowanych codziennie przez wykwalifikowanych kucharzy. Pyszne jedzenie zrobi wrażenie nawet na wymagających smakoszach. Po śniadaniu, które skomponujemy samodzielnie, nabierzemy energii, by aktywnie zacząć dzień.

Wycieczki i aktywny czas w Bułgarii Wczasowicze wypoczywający w pobliżu Burgas z pewnością zechcą zwiedzić dwie największe perełki regionu — Nessebar i Sozopol. Pierwsze z miast wpisane zostało na listę UNESCO. Warto się tam wybrać i poczuć klimat ciasnych uliczek między kamiennymi domkami. Piękne widoki na Morze Czarne i fale rozbijające się o skaliste wybrzeże umilą nam podróż. Na miejscu zachwyci nas smak i świeżość owoców morza, które serwuje się w każdej restauracji. Nessebar słynie także z kolorowych straganów, oferujących rozmaite pamiątki i regionalne wyroby. Słodkie wypieki, sprzedawane niemal na każdym rogu to wizytówka Bułgarów. Równie popularne są tu artykuły pielęgnacyjne – jedna z najbardziej rozwiniętych gałęzi przemysłu w kraju oferuje kosmetyki zawierające olejek różany. Na wycieczkę do miasteczka można wybrać się wraz z zorganizowaną grupą w klimatyzowanym autokarze. Pilot zadba o plan wycieczki i pokaże najpiękniejsze miejsca w zwiedzanych miejscowościach.