Zea lepiej zwiedzać w okresie zimowym

Zanim zaplanujemy sobie wakacje zagranicą, powinniśmy sprawdzić tamtejszy klimat, zwłaszcza jeżeli wybrane przez nas państwo, znajduje się w sporym oddaleniu od nas i trzeba się liczyć, że temperatury mogą prezentować bardziej skrajne wartości niż u nas. Tak się właśnie powinno stać w przypadku podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, bo panujące tam od czerwca do września temperatury mogą sprawić, że ciężko będzie nam się po nich poruszać, a co się z tym wiąże, ciężko będzie nam zwiedzać coś więcej, niż baseny w kurortach. Im więcej informacji zbierzemy jeszcze przed zarezerwowaniem takiego wyjazdu, tym większa będzie pewność, że będziemy zadowoleni ze swojej decyzji.

Z jakimi temperaturami spotkamy się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Jeżeli interesuje nas to, jak wyglądają Zjednoczone Emiraty Arabskie, to powinniśmy wiedzieć, że jest to państwo arabskie na Bliskim Wschodzie, w którego skład wchodzi aż siedem emiratów: Abu Zabi, Dubaj, Fudżajra, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma, Szardża i Adżman, a położone są nad zatoką Perską i Omańską. Przez środek państwa przebiega zwrotnik raka, co powoduje, że mamy tam klimat zwrotnikowy suchy i skrajnie suchy, a fakt znajdowania się w bliskości akwenów wodnych, tak naprawdę ma niewielki wpływ na klimat i odczuwane w nim temperatury. W okresie letnim temperatury w ciągu dnia dochodzą nawet do 50 stopni Celsjusza, a fakt że z pustyni nawiewany jest piasek sprawia, że w powietrzu unosi się pył, przez który jeszcze trudniej się oddycha. Natomiast zimą temperatury oscylują w granicach 18-20 stopni, a na pustyni w nocy może dochodzić do przymrozków, więc jeśli chcemy mieć pewność, że będziemy mieli sporo sił na zwiedzanie pięknych zakątków tego państwa, to powinniśmy się tam udać w okresie zimowym.

ZeaPaństwo Zea z pewnością jest niezwykłe i ma turystom wiele do zaoferowania, jednak jeśli nie chcemy się męczyć w upale, a wręcz odwrotnie chcemy mieć siły na zwiedzanie tych ciekawych zakątków, to warto swoje podróże planować na chłodniejsze miesiące.