Malediwy proponują wypoczynek w pięknej scenerii

Wybierając na miejsce swojego tegorocznego urlopu Malediwy, powinniśmy wiedzieć, co ciekawego możemy tam robić, tak aby odpowiednio sobie zaplanować czas. Oczywiście sporą jego część pewnie będziemy spędzać na pięknych plażach, korzystając z kąpieli w gorących wodach Oceanu Indyjskiego, nie mniej warto także poszukać propozycji spędzania wolnego czasu w inny sposób, niż opalanie się, bo może się okazać, że w pewnym momencie nam się to znudzi. Obowiązkowym punktem podczas wypoczynku tam, powinno być zwiedzenie stolicy tego państwa, zwłaszcza że sama w sobie jest ona dość niezwykła.

Miasto Male zajmuje całą powierzchnię wyspy

Wybierając się do jakiegoś państwa, powinniśmy zrobić wszystko, aby zwiedzić jego stolicę, zwłaszcza jeśli jest ona tak niezwykła jak stolica Malediwów. Oczywiście mowa tutaj o mieście Male, które znajduje się na wyspie noszącej dokładnie taką samą nazwę. Co więcej miasto to zajmuje całą powierzchnię wyspy i ma ok. kilometra szerokości oraz dwóch kilometrów długości. Możemy tam zobaczyć największy meczet na całych Malediwach, czyli The Grand Friday Mosque, a obok niego wznoszący się minaret. Dodatkowo miasto to jest jednym wielkim centrum handlowym, gdzie możemy skorzystać z oferty różnego rodzaju sklepów, a także popołudniu na targu rybnym, możemy kupić świeże ryby dopiero co przywiezione z połowu rybaków. W centrum znajduje się także Muzeum Narodowe i Pałac Prezydencki, a tam będziemy mogli zapoznać się z historią tego kraju, dzięki czemu będziemy mogli go znacznie bliżej poznać. Zarówno na samym Male, jak i na pozostałych zamieszkanych wyspach, możemy liczyć na cudownie czysty piasek, ciepłą wodę i świetnie rozbudowaną bazę turystyczną, dzięki czemu w przyjemnych okolicznościach będziemy mogli oddać się nurkowaniu, żeglowaniu, pływaniu czy windsurfingowi. Można wybrać wyspy mniej znane, na których będziemy mogli liczyć na większy spokój, ale też możemy się zatrzymać na bardziej popularnych wyspach i później poszukać dla siebie samotnej zatoczki.

MalediwyDecydując się na wyjazd w ten rejon świata z pewnością nie będziemy żałowali. Warto tutaj przyjechać i poczuć się tak, jakbyśmy byli w raju. Nudzić się nie będziemy, a z pewnością będziemy mieli okazję niesamowicie wypocząć, co sprawi, że do codziennych obowiązków powrócimy ze znacznie większymi siłami. Warto popatrzeć na dostępne połączenia lotnicze, zwłaszcza że lotnisko na Male jest niezwykle nowoczesne i warto się na nim znaleźć, aby podziwiać jego architekturę.