Turcja przyciąga co roku prawdziwe tabuny turystów z całego świata. Posiada szeroko rozwiniętą bazę hotelową, jeśli się więc zdecydujemy, będziemy mogli przebierać w ofertach hoteli i prawdziwie wypocząć na naszym zasłużonym urlopie.

Stolica i duże miasta przede wszystkim

Stolica - AnkaraHotele w dużych miastach Turcji, np. w Ankarze (stolicy kraju), Stambule, Izmirze czy Bursie goszczą co roku miliony turystów. Pomimo tego, że są to duże i popularne miasta, pobyt w nich wcale nie musi okazać się wielce kosztowny – hoteli jest cała masa, a każdy z nich oferuje najróżniejsze standardy i dlatego każdy z pewnością odnajdzie wśród niezliczonych ofert coś specjalnego, tylko dla siebie, według swoich upodobań. Dzięki profesjonalnej, życzliwej obsłudze oraz tureckiej gościnności każdy będzie czuł się jak w domu, każdy też na długo zapamięta swoją podróż i w miarę możliwości chętnie wróci do tych terenów.

Typowe leżakowanie

Dla tych, co uwielbiają wylegiwać się na plaży i korzystać z morskich atrakcji, idealnym miejscem okaże się południowe wybrzeże Turcji z trzema najpopularniejszymi miastami: Antalya, Side lub Marmaris. To właśnie tutaj zwolennicy słońca i piasku będą mieli okazję odpocząć w najlepszych kurortach wypoczynkowych kraju, a z okien hotelowych podziwiać zachodzące za taflę wody, palące słońce. Wiele z hoteli w tej części kraju posiada prywatne, piaszczyste plaże, jeśli więc cenimy sobie własną przestrzeń i ciszę, nie będziemy musieli więc martwić się o hałas i ścisk podczas wakacji.

W razie niepogody

..co praktycznie w Turcji się nie zdarza, ale jednak warto wiedzieć, że każdy dobry hotel, umiejscowiony w najciekawszych miejscach kraju, posiada mnóstwo wewnętrznych atrakcji: można udać się do restauracji hotelowej i skosztować lokalnych potraw