Często gdy przychodzi czas wakacji, spieramy się ze swoim wybrankiem lub wybranką, dokąd pojechać na najbliższy urlop. Jeśli planujemy jechać we dwoje, zawsze pragniemy spędzić te wakacje w jak najbardziej romantycznym i pięknym miejscu na ziemi. Bułgaria z pewnością okaże się idealnym pomysłem, ponieważ już nawet same krajobrazy owym romantyzmem przyciągają wszystkich zakochanych.

Zalety odpoczynku w Bułgarii

Po pierwsze, nie jest daleko i łatwo się do niej dostać – można dojechać własnym samochodem, autobusem, pociągiem lub dolecieć samolotem. Po drugie, ceny w tym kraju są znacznie niższe niż w pozostałych – Bułgaria była bowiem przez ostatnich kilka lat turystycznie niedoceniana i pomijana, co absolutnie nie przekłada się na to, co ma do zaoferowania. Po trzecie, znana jest na całym świecie ze swoich atrakcji na wagę złota – niezliczonej ilości plaż w złocistym kolorze. Jest ich tyle, że pomimo (aktualnie) szerokiego zainteresowania tym wdzięcznym krajem, wybrzeża starczy dla każdego.

Co takiego romantycznego kryje się w Bułgarii?

serce z wisienekPlaże, plaże i jeszcze raz plaże, bo to właśnie one przyciągają najwięcej zakochanych ludzi. Przede wszystkim największy i najbardziej znany bułgarski kurort nad Morzem Czarnym – Złote Piaski, czy też ofiarowany Polakom w ramach wdzięczności Bułgarów kawałek ziemi z plażą Sweti Konstantyn i wiele, wiele innych, równie pięknych przybrzeżnych miejsc.

To tam zakochani mogą każdego wieczoru podziwiać wschodzące i zachodzące słońce, wylegiwać się na piasku i popijać chłodne drinki, patrząc sobie w oczy i prowadząc długie rozmowy przy blasku księżyca.

Co jeszcze?

Zakochani śmiało mogą odwiedzić również największy port bułgarski nad Morzem Czarnym – Warnę. To tam znajduje się delfinarium