Bułgaria to jedno z państw bałkańskich położone w południowo-wschodniej Europie. Należy do najczęściej odwiedzanych przez polskich turystów miejsc, między innymi ze względu na niskie ceny wycieczek. Słynie przede wszystkim ze słonecznych kurortów, gorących źródeł, malowniczych miasteczek i produkcji olejku różanego. Dokąd warto wybrać się, przebywając na wakacjach w Bułgarii? Gdzie można znaleźć najkorzystniejsze oferty hoteli?

Sofia

Serce Bułgarii – miejsce, które z pewnością warto zobaczyć podczas wakacji. Najciekawszym miejscem do zwiedzenia w mieście jest Teatr Narodowy mieszczący się w pięknym budynku. Nieodłącznym punktem wycieczki po Sofii jest także Narodowa Galeria Sztuki. Miejscowość znana jest również z produkcji wina. Nocleg w mieście można zapewnić sobie – przy natrafieniu na dobrą okazję – już od kilkudziesięciu złotych.

Rylski Monastyr

Około 120 kilometrów na południe od Sofii ulokowany jest bułgarski monastyr. Jeden z najciekawszych obiektów w całej Bułgarii robi ogromne wrażenie na turystach. Efektywna cerkiew na tle górskich szczytów to widok, dla którego warto tu przyjechać. W okolicy znajdują się malownicze hotele, gdzie można skorzystać z licznych atrakcji i spróbować lokalnego jedzenia.

Słoneczny Brzeg

Na wybrzeżu Morza Czarnego znajduje się kurort, który stanowi kwintesencję klimatu panującego w Bułgarii. Biały piasek, turkusowa woda i słoneczna pogoda idealnie opisują to piękne miejsce. Do najpopularniejszych atrakcji oprócz cudownego krajobrazu należą tutaj dwa parki wodne, do których warto wybrać się z dziećmi. Z wielu atrakcji można również skorzystać w tutejszych hotelach, które możemy znaleźć właściwie na każdym kroku. Ceny są zróżnicowane i zależą od standardu danego miejsca.

Pirin

Niesamowite pasmo górskie porośnięte lasami świerkowymi. Znajduje się tutaj najsłynniejszy bułgarski ośrodek narciarski – Bansko. Pirin to miejsce doskonałe dla osób ceniących sobie ciszę i spokój, a także uwielbiających wspinaczki górskie. Z dostępnością hoteli nie ma tutaj problemu, warto jednak zarezerwować pokój przed przyjazdem.

 

 

Powiązane Posty

Aktywnie w podróży

Weekend w Bułgarii – poznaj piękną okolicę Varny

Obwód Varny znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie złocistego, bułgarskiego wybrzeża. Od wschodu region opływają spokojne wody ciepłego Morza Czarnego, a od zachodu i południa otaczają bujne lasy. Odkrywanie uroków tego pięknego zakątka można rozłożyć na wiele Czytaj więcej…

Aktywnie w podróży

Hiszpania poza sezonem – przygotuj się na niezapomniane wakacje

Przyjemna pogoda, błękitne morze oraz miasteczka wypełnione spokojną atmosferą – taka jest właśnie Hiszpania poza szczytem wakacyjnego sezonu. Jeśli chcesz skorzystać z jej uroku, przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak przygotować się na urlop w tym Czytaj więcej…

Aktywnie w podróży

Monastir – miasto z historią w tle

Tunezja kojarzy się ze wspaniałą pogodą i pięknymi plażami. Jej poszczególne miejscowości różnią się jednak między sobą klimatem oraz charakterystycznymi elementami krajobrazu. Monastir, położony na wschodnim wybrzeżu Tunezji, słynie głównie z pięknego portu oraz wznoszącej Czytaj więcej…