Turystyka stanowi główne zajęcie na Seszelach

Warto popatrzeć, w jakie miejsce możemy się udać na najbliższy urlop, tak abyśmy mieli pewność, że będziemy mogli podziwiać miejsca niezwykłe, zachwycające swoją przyrodą. Możliwości jest oczywiście wiele, ale warto zarezerwować sobie czas na to, aby poznać Seszele. Może się wówczas okazać, że tak zachwycą nas swoimi lasami tropikalnymi i niezwykłą fauną, że jeszcze nie raz będziemy wracać w to miejsce. Dlatego też warto się trochę bliżej przyjrzeć temu, jak funkcjonuje to miejsce.

Turyści zapewniają główny dochód

Powinniśmy tutaj pamiętać, że tylko 33 wyspy na Seszelach są zamieszkane i w większości są to wyspy pochodzenia wulkanicznego. To oznacza, że niewielka część ludności zatrudniona jest w rolnictwie, trochę więcej zajmuje się przemysłem, ale głównym źródłem utrzymania mieszkańców jest turystyka. Ponieważ rolnictwo stanowi niewielki odsetek zajęć, trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że większość produktów musi być na Seszele importowana, bo sami nie byliby wstanie zaspokoić swojego zapotrzebowania na produkty żywnościowe. Jednocześnie dzielą się oni z resztą świata tym czego mają za dużo, a jest to: wanilia, cynamon, goździki oraz tytoń. Jeśli chodzi o ludność, z jaką możemy się spotkać będąc już na miejscu, to warto wiedzieć, że najwięcej żyje tam Kreoli, a więc potomków francuskich kolonistów, a 90% ogólnej ludności Seszeli zamieszkuje wyspę Mahe, na której znajduje się stolica państwa. Chociaż średni roczny przyrost ludności jest na bardzo niskim poziomie, bo wynosi niecałe 0,5%, to mimo wszystko dzieci poniżej 15 lat stanowią ponad 1/4 tamtejszej ludności. To wszystko sprawia, że poza wspaniałą przyrodą, którą będziemy mogli podziwiać, będziemy mogli też porozmawiać z niezwykłymi ludźmi, którzy chętnie będą się z nami dzielić swoją wiedzą na temat tego miejsca i z pewnością przyjmą nas bardzo serdecznie.

SeszeleZanim wybierzemy się w tamten rejon, powinniśmy się jak najwięcej dowiedzieć o jego strukturze demograficznej, o jego ukształtowaniu, a także o tym, co nam on oferuje. Oczywiście zwiedzanie zabytków jest ważne, jednak powinniśmy poświęcić trochę czasu także na zapoznanie się z takim codziennym życiem tych ludzi, bo mając taką wiedzę, łatwiej będzie nam zacząć rozmowę, a podczas niej, możemy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, których nie wyczytamy w przewodnikach. Nie zapominajmy, że te rejony są zamieszkane, a to oznacza, że mamy niepowtarzalną okazję nawiązać bliższe relacje z tymi ludźmi i poznać inny, poza turystyczny wymiar Seszeli.