Zachwycające zachody słońca, lot balonem w Kapadocji i kąpiele w błękitnym morzu… Poznajcie liczne atrakcje, jakie czekają na zakochanych w Turcji.

Najpiękniejszy zachód słońca w Europie

Czy jest coś bardziej romantycznego od zachodu słońca nad morzem? Niektórzy uważają, że najbardziej urzekające są właśnie te na tureckim niebie. Jeśli dodamy do tego urok zabytkowych budowli i zielone wzgórza, mamy przepis na niezapomniany wieczór we dwoje.

Baśniowa Kapadocja

Jeśli natomiast mowa o wschodach słońca, warto wybrać się do Kapadocji. Kraina słynie z wysokich form skalnych i wykutych w nich piętrowych budowli. Najbardziej popularną i niezwykle romantyczną atrakcją jest lot balonem, na który warto zdecydować się tuż przed świtem. Taki początek dnia z pewnością zapamiętacie do końca życia!

Tam, gdzie słońce świeci przez cały rok

riwiera TureckaRiwiera Turecka słynie ze złocistych plaż i doskonałych warunków pogodowych. Tym, którzy szukają odosobnionych miejsc, polecamy mniej uczęszczane plaże w okolicach miejscowości Belek oraz piękną plażę Moonlight w pobliżu miasta Kemer. Jej liczne zatoki gwarantują spokojny odpoczynek w rajskiej scenerii. Warto udać się też na wybrzeże Morza Egejskiego, gdzie znajduje się wiele ustronnych kurortów i pięknych plaż.

Tureckie miasta warte odwiedzenia

Podczas romantycznego urlopu w Turcji koniecznie wygospodarujcie czas, by zgubić się wśród uliczek urokliwych tureckich miast. Z tych najbardziej znanych, warto wspomnieć pełen zabytków Efez czy stolicę kontrastów – Stambuł.

Jaskinia zakochanych

Na koniec coś dla odważnych par, które pragną wspólnie przeżyć niezwykłą przygodę. Na skalnym zboczu miasta Alanya zlokalizowana jest grota zakochanych, w której według legendy piraci ukryli skarby. Jedynym sposobem, żeby tam dotrzeć, jest podróż statkiem i krótka przeprawa przez skały.

W Turcji bez wątpienia można się zakochać, wystarczy spędzić tam trochę czasu i odwiedzić kilka urokliwych miejsc. A tym już zakochanym kraj oferuje atrakcje, które wystarczą na niejeden romantyczny urlop.