Wakacje w Turcji mogą być niezapomnianą przygodą dla wszystkich turystów, również tych podróżujących w pojedynkę. Wiele atrakcji czeka na nich nie tylko na plaży czy w trakcie wycieczek fakultatywnych, ale również na terenie hotelu.

Bez opuszczania z hotelu

Hotele w najpopularniejszych, tureckich ośrodkach prześcigają się w wymyślaniu atrakcji, które skutecznie urozmaicą wczasy każdego singla. (Znajdź swój hotel z coraltravel.pl). Jedną z ciekawszych opcji jest wzięcie udziału w animacjach czasu wolnego. Zajęcia odbywają się codziennie, a ich program jest bardzo różnorodny, obejmuje zawody sportowe, kalambury, konkursy artystyczne i wiele innych. W trakcie wspólnej zabawy można bliżej poznać innych hotelowych gości, dzięki czemu wakacje w Turcji nabiorą rumieńców. Oprócz animacji hotele przygotowują też pokazy artystyczne, obejmujące koncerty muzyczne, występy taneczne i akrobatyczne, oraz sztuczki magików.

Aktywny wypoczynek

WindserfingRiwiera Turecka to doskonałe miejsce, aby spróbować swoich sił w sportach wodnych. Na plaży bez problemu wypożyczymy sprzęt, można też zapisać się na lekcje z instruktorem. Do najpopularniejszych dyscyplin należą narty wodne, windsurfing, snorkeling, kie oraz surfing. Poza tym dzięki dużej przejrzystości wody wybrzeże Turcji to doskonałe miejsce dla amatorów nurkowania. W większych kurortach funkcjonują ośrodki nurkowe, w których nie tylko wypożyczymy sprzęt, ale też zapiszemy się na wyprawę nurkową razem z doświadczonymi instruktorami.

Zwiedzanie Turcji

Aby jeszcze bardziej urozmaicić wczasy w Turcji warto wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych, które zabiorą nas do najciekawszych zabytków w kraju. W regionie Side można podziwiać starożytne ruiny świątyni Ateny, Apollina oraz Mena, a także wspaniałą, bizantyjską świątynię, wzniesioną w V wieku n.e. Z kolei odpoczywając w Alanyi, koniecznie trzeba zobaczyć średniowieczną twierdzę Kalesi, jaskinie Dim z monumentalnymi sklepieniami ze stalagmitów i stalaktytów oraz kanion Spadere. Natomiast w trakcie turnusu w Bodrum można popłynąć statkiem na okoliczne wyspy greckie, np. Kos.

 

Powiązane Posty

Grecja

Wakacyjny budżet – ile pieniędzy zabrać do Grecji

Grecja słynie z gościnności, a sekretem zdrowej diety śródziemnomorskiej jest obecna tutaj na każdym kroku oliwa. A jaka jest tajemnica spokojnego wypoczynku w tej słonecznej krainie? Oczywiście, wygodny hotel i dobrze rozplanowany budżet, dzięki któremu Czytaj więcej…

Gdzie warto pojechać

Gdzie warto wybrać się na urlop w sezonie?

Sezon wakacyjny to okres, na który większość osób planuje swój wymarzony urlop, by móc cudownie spędzić czas i odpocząć od codziennych obowiązków. To właśnie wtedy w wielu miejscach panują najwyższe temperatury, a spora część rozrywek Czytaj więcej…

Urlop

Słoneczna Turcja – idealna na romantyczny urlop

Zachwycające zachody słońca, lot balonem w Kapadocji i kąpiele w błękitnym morzu… Poznajcie liczne atrakcje, jakie czekają na zakochanych w Turcji.