Greckie wakacje z dziećmi mogą być niezapomnianą przygodą dla całej rodziny, trzeba tylko wybrać odpowiednie miejsce, w którym znajdziemy atrakcje dla gości w każdym wieku. Obecnie coraz częściej możemy spotkać hotele, które posiadają specjalną ofertę rodzinną, dzięki której również rodzice odpoczną w trakcie turnusu.

Hotel z ofertą dla najmłodszych

Miasto w grecjiWybierając wycieczkę do Grecji należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy hotel, w którym będziemy nocować jest przyjazny najmłodszym gościom. Takie placówki często oferują animacje w języku polskim dla dzieci, mają rozbudowaną infrastrukturę sportową, oraz usytuowane są w pobliżu bezpiecznych i strzeżonych plaż. Często dostępne są w nich ciekawe promocje dla rodzin, takie jak darmowy pobyt dla dzieci czy zniżki na wycieczki fakultatywne dla najmłodszych.

Animacje czasu wolnego

Hotele chcąc zainteresować swoją ofertą osoby podróżujące z dziećmi często zatrudniają animatorów prowadzących gry i zabawy w języku polskim. Animacje czasu wolnego pozwalają najmłodszym gościom zabić nudę oraz poznać innych rówieśników z hotelu. Poza tym gry są przygotowywane w taki sposób, aby działały stymulująco na wyobraźnie najmłodszych, a także aktywowały ich fizycznie. W trakcie animacji rodzice mogą spędzić czas z dala od swoich pociech, pozostawiając je pod opieką wykwalifikowanego animatora. Większość gier i zabaw przeprowadzanych jest na świeżym powietrzu – na basenie, plaży czy placu zabaw. W hotelach dostępne są też specjalne pokoje dla dzieci, w których za dnia maluchy mają zajęcia plastyczne, wieczorem natomiast organizowane są dyskoteki.

Wycieczki fakultatywne

Odpoczywając na greckich wyspach warto korzystać z wycieczek fakultatywnych, które dla dzieci dostępne są w specjalnych cenach lub zupełnie za darmo. Na Krecie turyści muszą koniecznie odwiedzić dawną stolicę wyspy, Chanię, znaną ze wspaniałej, weneckiej architektury. Przez wiele lat cała Kreta znajdowała się pod wpływem możnowładców z tego włoskiego miasta, co do dziś można dostrzec na tamtejszej starówce. Z kolei15 kilometrów od Iraklionu mieści się nowoczesne Cretaquarium, w którym cała rodzina spędzi milo czas obserwując wspaniałe gatunki podwodnej fauny oraz flory. Na Korfu, kolejnej popularnej wyspie, również nie sposób się nudzić. Do ciekawszych atrakcji należą tam monumentalny pałac Achillion, wraz z okalającymi go ogrodami, punkt widokowy w Cape Drastis, czy zamek Angelocastro.

Pozostałe atrakcje

Większość kurortów na greckich wyspach ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, dlatego również rodziny podróżujące z dziećmi będą się tam świetnie bawić. W zależności od ośrodka możemy liczyć na takie atrakcje, jak wesołe miasteczko z opcją dla miłośników adrenaliny, ośrodki Spa z Aquaparkiem, siłownie, parki liniowe i wiele innych. Poza tym wakacje w Grecji to doskonała okazja do wypróbowania swoich sił w snorkelingu. Nurkowanie w masce z rurką jest bezpieczne również dla najmłodszych dzieci i daje im szanse obserwować podwodny świat już kilka metrów od brzegu.