Egipt to prawdziwy wakacyjny raj dla całej rodziny. Słońce, urzekające plaże, przepiękne rafy koralowe, piramidy, aquaparki – trudno wymienić wszystkie atrakcje, jakie czekają tu na turystów. Nie dziwi zatem fakt, że od wielu lat jest to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na spędzenie urlopu przez Polaków.

20 egipt

Dużą zaletą wakacji w Egipcie jest stosunkowo niska cena takiego wyjazdu, dzięki czemu można się tam udać z najbliższymi i korzystać z bogatej infrastruktury turystycznej. Tutejsze hotele to ogromne kompleksy wypoczynkowe z basenami, zjeżdżalniami, prywatnymi plażami i animacjami dla wszystkich grup wiekowych.

Koralowy raj

Trudno o lepsze warunki do nurkowania niż te, które są w Egipcie. Tylko tu magiczne rafy koralowe są niemal na wyciągnięcie ręki i każdy może spróbować swoich sił w podwodnych wojażach. Bardzo popularny jest tu snorkeling, czyli najprostsza postać nurkowania z fajką i obserwowanie podwodnego świata przez specjalną maskę. Daje możliwość zobaczenia z bliska niesamowitych i zapierających dech w piersiach cudów natury. Małe dzieci i ci, którzy nie chcą schodzić pod wodę mogą podziwiać barwny, morski świat z pokładów specjalnych łodzi ze szklanym dnem, które słusznie cieszą się ogromnym powodzeniem.

Beduini, wielbłądy i pustynia

Pobyt w Egipcie to niepowtarzalna okazja do jedynej w swoim rodzaju przejażdżki na wielbłądzie, która na pewno na długo zostanie w pamięci. Warto też skorzystać z oferty wycieczki do wioski Beduinów i skosztować ich tradycyjnych potraw. Podróż przez pustynię dostarczy niezapomnianych wrażeń, których trudno doświadczyć w innym miejscu. Dodatkowa atrakcja to środek transportu w postaci quadów, które niejednemu turyście napędziły stracha i podniosły poziom adrenaliny w organizmie.

Dla miłośników historii

Pierwsze skojarzenie z Egiptem to piramidy i tajemniczy posąg sfinksa. Zabytki te chętnie zobaczą zarówno młodsi, jak i starsi członkowie rodziny, a umożliwi to wycieczka do położonej obok Kairu Gizy. Kolejnym ważnym punktem na historycznej mapie Egiptu jest Luksor z kompleksem starożytnych świątyń i słynną Doliną Królów oraz pozostałości jednego z najważniejszych starożytnych miast – Memfis.

Najpopularniejsze kurorty

Egipskie kurorty są perfekcyjnie przygotowane na przyjęcie ogromnej liczby turystów i dostarczenie im rozrywki na najwyższym poziomie. Słyną z doskonałych, luksusowych hoteli, parków wodnych i pięknych, piaszczystych plaż. Najbardziej znane wakacyjne ośrodki to: Hurghada, Szarm el-Szejk i Marsa Alam. Każdy z nich zapewni idealne warunki do rodzinnego wypoczynku i moc wspaniałych atrakcji w komfortowych kompleksach wypoczynkowych. Są one przystosowane do goszczenia rodzin z dziećmi, oferując bogaty program animacji, różne formy opieki nad maluchami oraz atrakcyjne i nowoczesne baseny. Szeroki wybór wycieczek fakultatywnych oraz szereg możliwości uprawiania sportów wodnych oszałamiają swoją różnorodnością i zachęcają do aktywności.

W Egipcie nikt nie będzie się nudził, a wiele rodzin zapewne jeszcze tu wróci, gdyż dwutygodniowe wakacje to zdecydowanie za mało, żeby nacieszyć się tym fascynującym krajem. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.