Turcja to kraj, który od zawsze był lubiany przez Polaków i nieustająco przyciągał naszych rodaków. Ostatnio coraz chętniej wybieramy się tam na wakacje, gdyż najsłynniejsze kurorty Riwiery Tureckiej czy Wybrzeża Egejskiego zachęcają doskonałą bazą turystyczną i fantastyczną ofertą wypoczynku dla całej rodziny.

Hiszpania

Dlaczego Turcja?

Ten ciekawy kraj ma tak wiele do zaproponowania, że trudno opisać to w kilku zdaniach. Właściwie wszystko – począwszy od pogody przez kulturę, wyznanie i jedzenie – jest inne niż u nas, co niewątpliwie stanowi istotny wabik dla turystów spragnionych odrobiny egzotyki. Bo Turcja to kraj, w którym możemy uchwycić powiew orientu, a jednocześnie czujemy się tam dobrze i pewnie. Kultura, przyjazna atmosfera, dobre hotele, piękna pogoda i ciepłe morze to atuty, które przyciągają tu rodziny chcące nacieszyć się słońcem i błogim odpoczynkiem w przepięknym otoczeniu.

Raj dla dzieci i słodkie lenistwo dla rodziców

Turcy kochają dzieci, a maluchy, zwłaszcza jasnowłose rozczulają ich i wywołują przyjazny uśmiech na twarzach. To bardzo gościnni i otwarci ludzie, którzy szybko i chętnie nawiązują kontakt oraz lubią obcokrajowców. W kurortach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych, a rodzice mogą wylegiwać się na słońcu lub spróbować pływania na desce surfingowej czy motorówce.

Tureckie hotele to często luksusowe obiekty z doskonałym zapleczem rozrywkowo – sportowym. Turystyczne miejscowości tętnią życiem i oferują niezliczoną ilość parków rozrywki, restauracji czy dyskotek, a smak prawdziwej egzotyki poczuć można na miejscowych bazarach.

Co zobaczyć?

Turcja to prawdziwe cuda natury i niesamowite zabytki. Warto skorzystać z wycieczek, podczas których cała rodzina wpadnie w zachwyt nad bajkową Kapadocją, zazna kąpieli termalnych w Pamukkale czy przeniesie się w czasie podziwiając ruiny Efezu. Turyści pragnący posmakować azjatycko – europejskiej mieszanki kulturowej na pewno zdecydują się na zwiedzanie Stambułu, który jest jednym z najoryginalniejszych miast świata.

Rodziny preferujące wypoczynek stacjonarny również nie będą się nudzić, gdyż znane tureckie kurorty takie jak Alanya, Antalya, Bodrum czy Fethiye oferują niezliczoną ilość atrakcji, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.