Niech zauroczą nas Malediwy

Treść Podróżujemy co chwilę po całym świecie i właśnie poszukujemy, kolejnego ciekawego miejsca, do którego moglibyśmy się udać? A może właśnie po raz pierwszy planujemy dalszą podróż i obawiamy się, że nie będziemy potrafili wybrać dla siebie odpowiedniego miejsca? W takim momencie warto spojrzeć na różne strony, oferujące informacje na temat podróży, bo wówczas będziemy mogli się przekonać, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się Malediwy. Proponują nam one tak ciekawy krajobraz i niesamowity klimat, że z pewnością będziemy zadowoleni obierając właśnie taki kierunek podróży.

Malediwy znajdują się na wielu wyspach

Zanim wyruszymy w naszą podróż, musimy wiedzieć, że Malediwy to nazwa zarówno całego archipelagu, jak i państwa wyspiarskiego znajdujących się na Oceanie Indyjskim. Niesamowite tutaj jest to, że ten archipelag jest osadzony na 1190 wysepkach, z czego trochę ponad 200 jest zamieszkałych, co daje naprawdę niesamowity widok, zwłaszcza że znajdują się one na 26 antresolach otoczonych rafą koralową, którą można w każdej chwili podziwiać. Z racji znajdowania się w strefie równikowej, wybierając się do tego państwa na wypoczynek, musimy się liczyć z tym, że będą małe wahania w temperaturach w ciągu doby, ale za to jest duża ilość opadów i duża wilgotność, co dodatkowo sprawia, że uczucie gorąca jest większe.Ciekawostką może być fakt, że ze względu na płaskie ukształtowanie terenu nie ma tam żadnych rzek i jezior, a wody Oceanu Indyjskiego zawsze mają temperaturę w okolicach 30 stopni Celsjusza. Oczywiście to też ma wpływ na fakt, że gleby są raczej ubogie i przeważają mocno przesolone gleby piaszczyste.

MalediwyWarto się wybrać do tego kraju, zwłaszcza że przeciętna wysokość terenu nie wynosi tam więcej niż 5 m n.p.m., a często jest to nawet tylko kilka centymetrów, a co się z tym wiąże, jest to miejsce zagrożone zatopieniem, jeśli w wyniku ocieplenia klimatu wody oceanu nadal będą się podnosić. To miejsce jest tak niezwykłe, że szkoda zmarnować szansę na zobaczenie go.

Kategorie: Wakacyjne wojaże

Powiązane Posty

Grecja

Wakacyjny budżet – ile pieniędzy zabrać do Grecji

Grecja słynie z gościnności, a sekretem zdrowej diety śródziemnomorskiej jest obecna tutaj na każdym kroku oliwa. A jaka jest tajemnica spokojnego wypoczynku w tej słonecznej krainie? Oczywiście, wygodny hotel i dobrze rozplanowany budżet, dzięki któremu Czytaj więcej…

Gdzie warto pojechać

Gdzie warto wybrać się na urlop w sezonie?

Sezon wakacyjny to okres, na który większość osób planuje swój wymarzony urlop, by móc cudownie spędzić czas i odpocząć od codziennych obowiązków. To właśnie wtedy w wielu miejscach panują najwyższe temperatury, a spora część rozrywek Czytaj więcej…

Urlop

Słoneczna Turcja – idealna na romantyczny urlop

Zachwycające zachody słońca, lot balonem w Kapadocji i kąpiele w błękitnym morzu… Poznajcie liczne atrakcje, jakie czekają na zakochanych w Turcji.