Pomimo tego, iż w Turcji jest niesamowicie ciepło (co jest sporym atutem tego kraju, ponieważ rzadko kiedy w Polsce możemy liczyć na gwarantowaną pogodę), miłość w tym państwie nie usycha – to tutaj przyjeżdżają pary z całego świata, żeby przeżyć niezapomniany, magiczny i romantyczny czas spędzony tylko we dwoje, z dala od przyjaciół i rodziny.

Ilu ludzi, tyle plaż i zabytków

Turcja zabytkiTurcję otaczają aż cztery morza – Czarne, Marmara, Egejskie i Śródziemne, dlatego linia wybrzeża w każdym niemalże miejscu jest bardzo dobrze rozwinięta i zadbana. Ci zakochani turyści, którzy cenią sobie podziwianie romantycznych wschodów i zachodów słońca, będą mieli tutaj dosłownie raj na ziemi. Siedząc na nagrzanym piasku, popijając słoneczny koktajl ciężko będzie nam słowami opisać piękno obserwowanych przez nas widoków. Na szczęście w takim miejscu nie musimy nawet rozmawiać – otoczenie powie za nas drugiej osobie wszystko.

Ze swoim wybrankiem/wybranką można również zwiedzić to, co Turcja oferuje, (a jest tego cała masa) – i dla wspólnych wspomnień zaczerpnąć informacji o miejscowej historii i kulturze.

Przez żołądek do serca

Zakochani uwielbiają również uprawiać turystykę kulinarną, a w Turcji będzie to świetnym pomysłem, ponieważ kraj ten słynie ze swoich unikalnych potraw, pochodzących z różnych regionów Imperium Osmańskiego. Najsłynniejszą domeną tureckiej kuchni jest unikalne łączenie różnych składników i smaków, na sposoby, na które w swoim kraju byśmy się zwyczajnie nie odważyli. Chociażby oliwa – dodaje się ją niemalże do każdego dania, ponieważ w kraju uprawia się 86 odmian oliwek.

Będąc w Turcji, możemy zabrać swoją drugą połówkę na prawdziwy turecki kebab – tego elementu kuchni z pewnością nie może zabraknąć. Warto również spróbować na śniadanie miejscowego chleba z legendarną recepturą, dzięki której znacząco różni się od wypieków naszych polskich piekarni.

Zakochani na pewno w Turcji się odnajdą, po czym wrócą na tyle zadowoleni, że jeszcze po drodze zaplanują następny!