Wybierasz się na wakacje na Kretę? Planujesz odwiedzić zabytkowe perły antycznego świata, jednak między wizytami w Knossos i Fajstos zamierzasz również odwiedzić plaże? Jednak zastanawiasz się, które są najładniejsze i najspokojniejsze, a na jakie możesz zabrać ze sobą dzieci? Jeśli tak, to znajdujesz się w odpowiednim miejscu, ponieważ podsuwamy Ci kilka propozycji wyjątkowych plaż na Krecie. Zatem, jeśli znudzi ci się pobyt w przyhotelowej plaży lub basenie wyruszaj na poszukiwanie dzikiej natury.

Malownicze plaże dla rodzin z dziećmi

– Plaża  Elafonis – znajduje się na małej, kameralnej wysepce przylegającej do Krety. To niezwykła plaża z miękkim, jasnoróżowym piaskiem, która ma bardzo łagodne zejście do morza, a woda jest krystalicznie czysta. W pobliżu plaży nie ma wysokich drzew, ostrych skał. Transparentna woda i brzeg pozbawione są kamieni z ostrymi krawędziami, co pozwala na wejście dzieciom do wody i beztroskie zabawy bez obaw, że się skaleczą. Przy odrobinie szczęścia zobaczysz tu leniwie pływające żółwie morskie. Plaża ta cechuje się malowniczą błękitną laguną, piaszczystymi wydmami oraz świeżą morską bryzą. Tu odetchniesz i spokojnie wypoczniesz od hałasu i miejskiego zgiełku.

– Plaża Balos – położona w malowniczej zatoczce, między półwyspami Gramvousa a Cape Tigani. Cechuje się różowym piaskiem, delikatnym zejściem do morza oraz krystalicznie błękitno-zielonkawą wodą. Liczne płycizny pozwalają na niewinne zabawy dzieciom w wodzie. Możesz znaleźć tu  unikalne muszelki oraz małe, owalne kamyczki, które będą niezwykłą pamiątką z wakacji.

Dzikie i spokojne plaże idealne na romantyczne wyprawy we dwoje

– Plaża Falasarna – to najczystsza plaża zarówno na Krecie, jak i w całej

Grecji. Jednak nie tylko to jest jej największym atutem. Obok nieskazitelnej czystości, wyróżnia się niezwykłym położeniem w pobliżu miejscowości Falassarna (około 60 km. od Chanii), w pobliżu znajdują się malownicze wzgórza, gaje oliwne, owoce sady i ogrody warzywne. Falassarna to zarówno nazwa miejscowości, jak i kompleksu kilku mniejszych plaż: Pachia Amos oraz Ancient Falasarny. Miejsca te są bardzo spokojne, wolne od miejskiego zgiełku i hałasu. Pachia Amos posiada aksamitny piasek, wyjątkowo delikatny i miły w dotyku. Natomiast Ancient Falasarna leży w pobliżu imponującego stanowiska archeologicznego. Znajdują się tu pozostałości antycznego miasta portowego. Zobaczysz tu fragmenty dwóch wież wartowniczych, basenu, kanałów, studni, ruiny murów obronnych i świątyń. Plaża Ancient Falasarna cechuje się różowawo-beżowym piaskiem oraz imponującymi uformowaniami skalistymi.

– Plaża Kedrodasos – to niezwykle dzika plaża leżąca około 3 km. od Elafonis. Beżowy, miejscami brązowy lub szary, żwirowy piasek, skały, imponujące kamienie i powiew świeżego powierza, to czeka na tej plaży dla tych, którzy chcą odciąć się od hałasu, tłumów ludzi i poszukują błogiego spokoju. W pobliżu plaży znajduje się las jałowcowy, w nim możesz schować się przed słońcem. Zatem jeśli chcesz, poczuć się jak hipis, wyluzować się i zwolnić tępa, to jest idealne miejsce dla Ciebie. To również doskonała przestrzeń na piknik, noc pod gwiazdami lub romantyczną kolację we dwoje przy zachodzie słońca. Zatem jeśli, poszukujesz spokojnej plaży dla siebie i swoich współtowarzyszy na malowniczej Krecie, odwiedź Kedrodasos lub Falasarna. Natomiast rodziny z dziećmi przeżyją niezapomniane chwile na plażach Elafonis oraz Balos, mających liczne udogodnienia dla wypoczywających. A może Ty znajdziesz jakąś perełkę, położoną w pobliżu wspomnianych miejsc?