Tunezja przyciąga wszystkich turystów dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i rozrywkową, co sprawia, że jest to najczęściej zwiedzany kraj w roku. Decydując się na urlop tutaj, możesz zarezerwować pobyt w hotelu w Sousse, Monastirze i Mahdia.

31 tunezja

Sousse

W starożytnym mieście liczącym wiele wieków, można zobaczyć szereg pięknych atrakcji. Osobom lubiącym zwiedzać architekturę polecamy zobaczyć starą twierdzę Kasba, okrążoną potężnymi podwójnymi murami z wieżą, Muzeum Archeologiczne, gdzie warte uwagi są między innymi wazy, rzeźby, kamienne i terakotowe płyty nagrobne pochodzące z różnych części miasta Sahelu. Jest to najczęściej odwiedzany obiekt kulturalny Sousse, który zawiera jedną z największych kolekcji mozaik na świecie. Nie możesz też przejść obojętnie wokół Wielkiego Meczetu usytuowanego tuż przy wejściu do starego miasta, gdzie zaobserwujesz odmienną kulturę islamu.

Sousse jest idealne dla zwolenników aktywnego wypoczynku i życia nocnego – znajduje się tu kasyno, liczne dyskoteki i pola golfowe. Każdemu, kto lubi pływać szczególnie rekomendujemy duży aquapark „Aquapalace” z mnóstwem basenów i zjeżdżalni. Warto też zwiedzić Lodowy Dom i pójść na wieczorny pokaz fontanny.

W wolnej chwili skręć w dzielnicę handlową, gdzie znajdziesz małe sklepy, w których możesz zakupić pamiątki z miedzi, żelaza i drewna oraz doskonałe rękodzielnictwo.

Zgłodniałeś lub chcesz odpocząć? Wróć do luksusowego hotelu, gdzie zjesz pyszny posiłek w restauracji hotelowej i skorzystasz z różnych usług, na przykład ze SPA.

Monastir

Obecnie jest to najczęściej zwiedzany kurort przez  turystów z różnych części świata. W mieście znajdują się międzynarodowy port lotniczy i pałac kongresowy.

Do najciekawszych zabytków zalicza się starożytny meczet i Ribat – islamska twierdza z końca VIII wieku, w której mieści się Muzeum Sztuki Islamu. Odkryjesz w nim wieże strażnicze, cele mnichów, magazyny, bramy, dziedzińce, sale modlitewne i kamienne schody. Co więcej, to tu kręcono sceny do filmu „Jezus w Nazarecie”.

W centrum miasta ciekawą atrakcję stanowi mauzoleum Habiby Burguiby – cenionego pierwszego i wieloletniego prezydenta niepodległej Tunezji. Wznoszą się tam cztery kopuły ozdobione niebieską ceramiką i marmurem. Do tego miejsca prowadzi specjalna droga, a wejścia do niego bronią strażnicy. A jeśli z kolei ciekawi Cię, jak żył ten ceniony człowiek, wybierz się do zabytkowej willi prezydenckiej umiejscowionej nad morzem.

Urlopowicze docenią w Monastirze piękne piaszczyste plaże i nadmorską promenadę z palmami biegnącą aż do portu jachtowego, która w sam raz nadaje się na długie spacery. W Zatoce Monastiru możesz odpocząć też na skalistych wysepkach, na przykład na Wysepce Gołębi. W pobliżu warto zobaczyć małe stanowisko archeologiczne i ruiny osady kartagińskiej.

Po całym dniu zwiedzania warto wybrać się do ekskluzywnego hotelu, gdzie zregenerujesz siły przed kolejnymi, emocjonującymi chwilami.

Mahdia

Mahdia to miejsce dla turystów ceniących sobie kameralność i spokój. Jest to niezwykle malownicze miasto, cenione przez wielu religijnych Muzułmanów – wzdłuż wąskich uliczek ciągnie się tradycyjna, piękna architektura. Warto zobaczyć zabytkowe meczety i stare świątynie. Kolejnymi atrakcjami wartymi uwagi są m.in.: twierdza Bordj El Kebir, brama Sakifa El-Khala, kiedyś służąca jako główne wejście do miast, i cmentarz muzułmański położony na wybrzeżu.

Miłośnicy leniuchowania na plaży mogą skorzystać z piaszczystych, szerokich plaż i grać w siatkówkę, natomiast amatorzy pływania oraz nurkowie mogą surfować i popływać w Morzu Śródziemnym. W wolnej chwili wybierz się na kolorowe stragany w medynie, gdzie kupisz choćby tkane dywany, szisze i wisiorek z ręką Fatimy. Mahdia słynie też z rozwiniętego rybołówstwa i wielu przystani rybackich, gdzie możesz spróbować różnych dań z owoców morza i ryb.

Luksusowy hotel zaprasza w swoje progi gości zmęczonych po całym dniu zwiedzania, gdzie czekają na nich przytulne i komfortowe warunki.

Coral Travel zaprasza!