Wakacje spędzane z małymi dziećmi wcale nie muszą być stresujące, wystarczy wybrać hotel oferujący atrakcje dla najmłodszych. Podróżni wybierający się do Tunezji ze swoimi pociechami mogą przebierać w ciekawych ośrodkach, które oferują gry i zabawy z polskimi animatorami.

Tunezja

Czym są animacje czasu wolnego?

Małe dzieci łatwo się nudzą, dlatego rodzice chcący odpoczywać w spokoju muszą organizować dla nich wiele atrakcji. Na szczęście coraz więcej hoteli wyręcza dorosłych w tym zadaniu, zatrudniając profesjonalnych animatorów, którzy zapewniają stymulujące zabawy dla najmłodszych. W Tunezji można spotkać wiele hoteli oferujących taką usługę w cenie pobytu, często animatorzy mówią w języku polskim. Zajęcia prowadzone są przez wyszkolonych profesjonalistów, którzy wiedzą, w jaki sposób zorganizować dziecku zajęcia, które jednocześnie bawią i uczą.

Przykładowe animacje

Zajęcia dla dzieci odbywają się zarówno na terenie hotelu, jak i na plaży. Ta druga opcja jest szczególnie miła dla maluchów, na wybrzeżu dzieci wznoszą budowle z piasku, grają w piłkę, bawią się w poszukiwaczy skarbów, uprzednio zakopanych przez animatorów. Zabawy odbywają się zawsze na strzeżonej plaży należącej do hotelu, dziećmi opiekuje się przynajmniej dwóch animatorów. Również na odkrytym basenie na dzieci czeka wspaniała zabawa. Animatorzy aktywują najmłodszych grą w piłkę lub tworząc tory przeszkód z bojek, jednocześnie wprowadzając ducha zdrowej rywalizacji. Tunezyjskie hotele oferujące animacje są przeważnie zaopatrzone w specjalne sale zabaw dla dzieci, w których organizowanych jest część atrakcji. Dzieci biorą tam udział w konkursach plastycznych, muzycznych czy recytatorskich, mają też do dyspozycji mnóstwo zabawek. Wieczorami często organizowane są dyskoteki dla najmłodszych, dzięki którym dzieci wymęczą się dostatecznie, aby bez problemu pójść spać.

Dostępność usługi

Przed wykupieniem wycieczki do Tunezji warto zorientować się, czy wybrany hotel zapewnia dzieciom animacje. Przeważnie usługa wliczona jest w cenę pobytu, hotele dają rodzicom możliwość odpocząć w spokoju, zostawiając dziecko pod dobrą opieką. W tym samym czasie można wziąć też udział w animacjach dla dorosłych. W większości hoteli plan zajęć dla dzieci układany jest z tygodniowym wyprzedzeniem, na niektóre animacje mogą być wymagane wcześniejsze zapisy. Do gier i zabaw zapraszane są przeważnie dzieci mające od 3 do 12 lat, uczestnicy rozdzielani są na dwie grupy wiekowe. Każdego dnia dostępne są dwa bloki zajęć – jedne poranne, drugie popołudniowe lub wieczorne.

Korzyści płynące z animacji

Zabawy prowadzone przez animatorów to coś znacznie więcej niż profesjonalna opieka nad dzieckiem. W czasie wspólnej zabawy maluchy mogą nauczyć się wielu przydatnych umiejętności oraz rozwijać własną kreatywność i wyobraźnię. Większość zajęć odbywa się na świeżym powietrzu, uczestnicy cały czas są w ruchu, jest to najlepsza forma wypoczynku dla nich. W czasie wspólnej zabawy dzieci integrują się ze sobą, poznając rówieśników z innych krajów, nawiązując nowe przyjaźnie. Dlatego nawet rodzice, którzy nie wyobrażają sobie chwili spędzonej bez dziecka, powinni chociaż raz zapisać je na zajęcia z animatorem.

Pozostałe atrakcje

W tunezyjskich kurortach znajdziemy mnóstwo nowoczesnych hoteli oferujących nie tylko animacje, ale również moc dodatkowych atrakcji dla dzieci. Standardem jest na pewno plac zabaw na otwartym powietrzu, zaopatrzony w liczne ślizgawki, tory przeszkód i huśtawki. Place zabaw przeważnie ulokowane są w zadrzewionej okolicy, gdzie zarówno rodzice, jak i dzieci mogą schować się przed prażącym słońcem. Wiele obiektów posiada rozbudowaną strefę aqua park oraz Spa, znajdziemy tam jacuzzi, zjeżdżalnie dla małych i dużych, można też zapisać dzieci na specjalne zabiegi dla najmłodszych. Rodzice dzieci do lat 3 mogą skorzystać z odpłatnej pomocy opiekunki, dostępne są też łóżeczka dla niemowląt, kojce, wanienki, a nawet nocniki. Nowoczesne hotele nie posiadają barier architektonicznych, dlatego manewrowanie z wózkiem dziecka nie tam powinno stanowić żadnego problemu. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.