Kolebka europejskiej cywilizacji zachwyci nawet najbardziej wymagających turystów.

Wiadomo ze szkoły, że to właśnie starożytni Grecy stworzyli podwaliny naszego społeczeństwa. Do dziś czerpiemy korzyści z wielkich dokonań Hellenów. Warto polecieć do ich pięknego kraju i przekonać się na własnej skórze, jak bogata jest oferta historyczna Grecji.

Jaki region Grecji najlepiej wybrać na urlop?

Wybór jednego obszaru może być problematyczny, gdyż cała południowa część Półwyspu Bałkańskiego kusi widokami, zapierającymi dech w piersiach. Na każdym kroku dostrzeżemy, jak starożytne przeplata się z nowoczesnym. Grecy mają się czym chwalić —  w Atenach turyści podziwiają antyczne wykopaliska nawet na stacjach metra. Liczne zabytki nie przeszkadzają jednak w budowaniu strzelistych wieżowców czy wielkich sal koncertowych. Tu stare i nowe współistnieje, tworząc jedną, niezwykłą całość.

Lecąc na urlop do Grecji, rzadko wybieramy miasta jako punkt docelowy. Z chęcią je zwiedzamy, ale na dłużej wolimy zatrzymać się w nadmorskich kurortach. Dawną Helladę otaczają aż 4 różne morza, a jej linia brzegowa ciągnie się przez ponad 13 tysięcy kilometrów. Kraj ma około 2500 wysp, z czego 165 zamieszkanych. Największą i najbardziej znaną jest oczywiście Kreta. Kolejne najchętniej odwiedzane to Lesbos, Rodos, Korfu czy choćby Zakynthos. Grecja odpowie na oczekiwania każdego turysty, przyciągając go szeroką gamą miejsc wartych zobaczenia. Niektórzy wybiorą wyspy, a inni stały ląd. Jedni wolą imprezowe miejscowości, a pozostali ciche miasteczka idealne dla rodzin z dziećmi.

Jaki rodzaj zakwaterowania będzie najlepszy?

Jeśli zastanawiamy się, czy lepsze byłoby spanie na polu namiotowym, czy w eleganckim hotelu za granicą, w Grecji istnieje wiele możliwości noclegu. Każdy, kto woli przebywać blisko natury, z pewnością  wybierze pierwszą opcję. Kwatery w różnych standardach oraz wyznaczone miejsca postojowe dla kamperów i namiotów położone są często tuż przy plaży. Ponadto kempingi oferują gościom budynek z aneksem kuchennym, a także w pełni wyposażone łazienki. Choć na terenie pól namiotowych wszystko zorganizowano tak, by umilić pobyt odwiedzającym, wybierając tam nocleg, zostaniemy poniekąd zmuszeni do samodzielnej troski o zakupy i posiłki. Ci, którzy podczas urlopu nie mają na to ochoty, powinni zdecydować się na wyjazd z wykupionym pakietem all inclusive. Kilkugwiazdkowe hotele gwarantują bezpieczeństwo i pełną opiekę nad gośćmi. Zróżnicowane posiłki, przekąski na słodko i słono, bar, prywatne baseny i animatorzy zabaw dla dzieci — to wszystko dla wygody wczasowiczów. Dzięki udogodnieniom w pełni naładujemy akumulatory przed powrotem do Polski. Dobre ośrodki znajdują się blisko plaży, a wielokrotnie oferują nawet jej prywatny kawałek, by zapewnić gościom jeszcze większy komfort i prywatność. W Grecji zakocha się każdy, kto tam przyjedzie. Wakacje w tym kraju zapewnią niezwykłe doznania i wspaniałe wspomnienia. Z pewnością zechcemy tam wracać jeszcze wielokrotnie.