Wycieczka za granicę to idealny sposób na upragniony relaks w towarzystwie rodziny. Wybierając się na wspólną wycieczkę z najbliższymi należy zaplanować skrupulatnie każdy jej szczegół, wówczas z pewnością okaże się udana. Istotny jest tutaj dobór odpowiedniego biura podróży oraz najlepszej z dostępnych ofert, ale przede wszystkim miejsca, w którym będziemy mogli miło spędzić czas razem z ukochanymi osobami.

Co kryje w sobie wyjątkowy Egipt?

Doskonałym wyborem dla osób uwielbiających wylegiwać się na słońcu pośród pięknych krajobrazów i fascynujących zabytków będzie Egipt. Jest to wspaniały kraj pełen zaskakujących obiektów architektonicznych, które naprawdę warto zobaczyć i pokazać najbliższym. Arabska Republika Egiptu – bo tak brzmi oficjalna nazwa kraju – kusi gorącym klimatem, ciekawą kulturą, mnogością fenomenalnych zabytków i atrakcjami sportowymi, których tu nie brakuje.

Rodzinne wczasy warto rozpocząć tu od zwiedzenia położonego nad Nilem Kairu – największego miasta Afryki i Bliskiego Wschodu. Ogromne wrażenie na turystach robi tam Wieża Kairska, z której można podziwiać piękne widoki na miasto, albo spożyć posiłek w imponującej restauracji obrotowej. Nie należy również przejść obojętnie obok miejscowych muzeów: Egipskiego oraz Sztuki Islamu. Znajduje się tam wiele interesujących eksponatów, które warto zobaczyć wspólnie z rodziną, by lepiej poznać kulturę kraju.

Kolejnym miejscem godnym uwagi jeżeli chodzi o Egipt, jest ogromna nekropolia stolicy Memfis – Sakkara. Słynie głównie z piramidy schodkowej Dżesera, uważanej za pierwszą znaną piramidę. Znajdujące się w Sakkarze cudowne grobowce pokryte wewnątrz niesamowitymi płaskorzeźbami pozostaną z pewnością na długo zapamiętane przez odwiedzających.

Wycieczka nie mogłaby w stu procentach należeć do udanych bez zobaczenia głównej atrakcji kraju – słynnego Sfinksa znajdującego się w Gizie. Jest to miasto malowniczo położone na zachodnim brzegu Nilu, nieopodal Kairu. Piramidy znajdujące się w Gizie to obowiązkowy punkt rodzinnej wycieczki po Egipcie.

Nurkowanie sposobem na aktywny wypoczynek w Egipcie

NurkowanieNiewątpliwie, różnorodność starożytnych budynków jest niezwykle interesująca, jednak wycieczka do Egiptu nie powinna kończyć się na zwiedzaniu zabytków. Warto tutaj przeżyć także cudowną, ekscytującą przygodę – taką jak nurkowanie w Morzu Czerwonym. Taki sposób na spędzanie czasu z pewnością dostarczy wielu wrażeń i pozostawi po sobie niesamowite wspomnienia. Obłędne widoki pośród krystalicznie czystej wody – mnóstwo kolorowych ryb, bezkręgowców i egzotycznych roślin zapierają dech w piersiach i stanowią atrakcję, z której każdego roku korzysta wielu turystów. Rafa koralowa ukazuje prawdziwe, morskie życie, którego piękna nie da opisać się słowami. Jest to prawdziwa gratka zarówno dla doświadczonych nurków, jak i amatorów spragnionych nowych doświadczeń. Nurkowanie jest zdecydowanie najczęściej wybieraną formą aktywności przez osoby odwiedzające Egipt.

Powiązane Posty

Aktywnie w podróży

Weekend w Bułgarii – poznaj piękną okolicę Varny

Obwód Varny znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie złocistego, bułgarskiego wybrzeża. Od wschodu region opływają spokojne wody ciepłego Morza Czarnego, a od zachodu i południa otaczają bujne lasy. Odkrywanie uroków tego pięknego zakątka można rozłożyć na wiele Czytaj więcej…

Aktywnie w podróży

Hiszpania poza sezonem – przygotuj się na niezapomniane wakacje

Przyjemna pogoda, błękitne morze oraz miasteczka wypełnione spokojną atmosferą – taka jest właśnie Hiszpania poza szczytem wakacyjnego sezonu. Jeśli chcesz skorzystać z jej uroku, przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak przygotować się na urlop w tym Czytaj więcej…

Aktywnie w podróży

Monastir – miasto z historią w tle

Tunezja kojarzy się ze wspaniałą pogodą i pięknymi plażami. Jej poszczególne miejscowości różnią się jednak między sobą klimatem oraz charakterystycznymi elementami krajobrazu. Monastir, położony na wschodnim wybrzeżu Tunezji, słynie głównie z pięknego portu oraz wznoszącej Czytaj więcej…