Dziewięć miejsc na liście Unesco posiada Bułgaria

Patrząc na różne miejsca, w których mamy możliwość spędzić najbliższy urlop, możemy mieć problem z wybraniem tego najlepszego, które naprawdę pozwoli nam się zrelaksować i zapewni wszystkie wygody o jakich marzymy. Warto więc poczytać opinie zamieszczane przez różne osoby na portalach poświęconych turystyce, ale także warto samemu wyszukiwać informacji na temat państw, które nas interesują. Wówczas może się okazać, że będziemy zaskoczeni ilością nagród i wyróżnień, jakie otrzymały na międzynarodowej arenie, a to z pewnością będzie najlepszym argumentem do tego, aby dany kraj zwiedzić osobiście.

Jakie miejsca w Bułgarii koniecznie musimy obejrzeć?

Przeglądając propozycje wakacyjnych wyjazdów, warto patrzeć co mogą nam zaproponować dane kraje i jakie ciekawe miejsca, są one w stanie nam pokazać. Wówczas możemy być zaskoczeni, że Bułgaria aż dziewięć razy znalazła się ze swoimi rejonami na liście dziedzictwa światowego Unesco. Dwa miejsca dotyczą dziedzictwa przyrodniczego, a aż siedem dziedzictwa kulturowego, a to oznacza, że naprawdę powinniśmy się sami przyjrzeć tym wszystkim miejscom, które zostały wymienione na tak ważnej i zaszczytnej liście. Warto tutaj powiedzieć, że do dziedzictwa przyrodniczego należy park narodowy i rezerwat przyrody, a do kulturowego między innymi zalicza się zespół cerkwi wykutych w skale, monastyr czy tracki grobowiec. Podążając za informacjami zawartymi na tej liście, musimy odwiedzić Cerkiew Bojańską, w której dobrze zachowały się freski, uznawane za najcenniejsze zabytki sztuki malarskiej, jakie zachowały się na Bałkanach. Ogromne wrażenie mogą na nas wywrzeć także skalne cerkwie w Iwanowie, gdzie kościoły, kaplice i klasztory zostały wykute w skale tworzącej brzeg rzeki Rusenski Łom i znajdują się one na wysokości 32 metrów. Co ważne, zachowały się w nich malowidła, które razem z tymi wcześniej wspomnianymi zaliczają się do najcenniejszych zabytków średniowiecznych. Nie ma się więc co dziwić, że to wszystko zostało dopisane do listy światowego dziedzictwa, bo naprawdę jest co podziwiać i może się okazać, że wyjeżdżając stamtąd będziemy wręcz oczarowani tym miejscem.

BułgariaCzasami najpiękniejsze są te zabytki, które wydają się najbardziej zakryte przed ludzkim wzrokiem. Dlatego właśnie warto wyjść z kurortu i na własną rękę poszukać tych pięknych miejsc, które sprawią, że nasza wyprawa będzie niezapomniana. Zwłaszcza, że naprawdę nie trzeba dużego wysiłku, aby to wszystko odnaleźć