Bułgaria to wymarzone miejsce dla turystów, którzy chcą spędzić wakacje wśród pięknych krajobrazów, korzystając z ciekawych atrakcji i zwiedzając zabytki. Również osoby podróżujące w pojedynkę będą zadowolone z wczasów w tym pięknym kraju.

Wypoczynek na plaży

piaszczysta plażaTuryści odwiedzający Bułgarię w sezonie letnim mogą liczyć na piękną pogodę, która sprzyja opalaniu i morskim kąpielom. Jednak kurorty takie jak Słoneczny Brzeg, Złote Piaski czy Burgas to również idealne miejsca dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na tamtejszych plażach można wypożyczyć sprzęt sportowy a także skorzystać z usług doświadczonych instruktorów. Dzięki temu można spróbować swoich sił w windsurfingu, snorkelingu, kite, czy też pojeździć na rowerze czy nartach wodnych. Poza tym na Riwierze Bułgarskiej funkcjonują ośrodki nurkowe organizujące profesjonalne wyprawy podwodne oraz wypożyczające kompletny sprzęt do nurkowania.

Atrakcje w hotelu

Obecnie wiele hoteli w Bułgarii posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, która szczególnie przypadnie do gustu singlom. Jedną z ciekawszych opcji dla osób samotnych jest wzięcie udziału w animacjach czasu wolnego, w których trakcie można nawiązać nowe znajomości. Osoby prowadzące zajęcia każdego dnia wymyślają inne gry i zabawy, mogą to być m.in. kalambury, mecze sportowe, planszówki czy konkursy artystyczne. Każdego wieczoru w hotelu organizowane są też pokazy artystyczne, w których trakcie można podziwiać talenty tancerzy, muzyków, akrobatów, magików czy wokalistów.

Po zapadnięciu zmroku

W sezonie letnim kurorty w Bułgarii zaczynają tętnić życiem dopiero po zachodzie słońca. Wówczas otwierają się liczne restauracje i puby, w których można zrelaksować się przy smakowitej kolacji lub lampce wyśmienitego wina. Nie brak także atrakcji dla miłośników szalonej zabawy na parkiecie. Na miejscu funkcjonują nocne kluby, część z nich zaopatrzona jest w kilka sal tanecznych, dzięki czemu można przebierać w muzyce. Poza tym organizowane są także imprezy na plaży, trwające od popołudnia do bladego świtu.

Powiązane Posty

Aktywnie w podróży

Egzotyczne wczasy w gronie najbliższych

Wycieczka za granicę to idealny sposób na upragniony relaks w towarzystwie rodziny. Wybierając się na wspólną wycieczkę z najbliższymi należy zaplanować skrupulatnie każdy jej szczegół, wówczas z pewnością okaże się udana.

Aktywnie w podróżny

Rodzinny wypoczynek na greckich wyspach

Greckie wakacje z dziećmi mogą być niezapomnianą przygodą dla całej rodziny, trzeba tylko wybrać odpowiednie miejsce, w którym znajdziemy atrakcje dla gości w każdym wieku. Obecnie coraz częściej możemy spotkać hotele, które posiadają specjalną ofertę Czytaj więcej…

Aktywnie w podróży

Singiel w Turcji – najlepsze atrakcje

Wakacje w Turcji mogą być niezapomnianą przygodą dla wszystkich turystów, również tych podróżujących w pojedynkę. Wiele atrakcji czeka na nich nie tylko na plaży czy w trakcie wycieczek fakultatywnych, ale również na terenie hotelu.