Starsze pokolenia Polaków pamiętają zapewne sławne Bułgarskie Złote Piaski – jedno z najczęściej i najchętniej wybieranych w czasach PRL-u miejsc na wypoczynek. Dzisiaj, spokojne już Bałkany na nowo stały się popularnym kierunkiem letnich wyjazdów. W czołówce południowych krajów plasuje się słoneczna, gościnna Bułgaria.

Czarne morze, białe słońce

Osoby szukające kurortów nad Morzem Czarnym będą miały w czym wybierać (Zobacz kurorty http://www.coraltravel.pl). Linia brzegowa ciągnie się przez ponad 370 kilometrów, a rozbudowana nadmorska infrastruktura oferuje pełną paletę hoteli, spa, kurortów i ośrodków wypoczynkowych. Wiele z nich położonych jest bezpośrednio nad morzem, z hotelowych balkonów można więc co wieczór cieszyć się zachodzącym słońcem. Na plażach dostępne są zazwyczaj leżaki, parasole i zestawy ręczników. A plaże zaś należą do jednych z najpiękniejszych w tej części świata. Miejscowa legenda mówi, że Bułgarski piasek swój złoty kolor zawdzięcza zapominalskim piratom, którzy swój skarb pozostawili przyrodzie, ta zaś, z upływem czasu zamieniła drogocenny kruszec w ziarenka. Dla tych, którzy nabiorą już wystarczającej ilości witaminy D, hotele oferują rozbudowany program animacji, tematyczne wieczory, wspólne ćwiczenia fitness czy zorganizowane wycieczki po okolicy. Dodatkowo, posiadacze opcji all inclusive mogą zazwyczaj o dowolnej porze poprosić w barze o zimny napój czy przekąskę.

Nie tylko fale

fale na brzegu morza

Oprócz pięknego nabrzeża, Bułgaria posiada też drugą, mniej popularną wśród turystów odsłonę. Około 60% kraju to tereny wyżynne, będzie więc także interesującym kierunkiem dla fanów górskich przechadzek. Równie liczne jak ośrodki nadmorskie są kurorty-uzdrowiska, w których można poddać się zabiegom kosmetycznym i leczniczym, do przeprowadzania których używana jest woda tryskająca z licznych źródeł, a nawet gejzerów. Dla chcących pozbyć się z organizmu toksyn oferowane są okłady z błota torfowego.

Niezależnie od tego, czy planujemy plażowanie, pokonywanie górskich tras czy  regeneracyjny pobyt w uzdrowisku, Bułgaria chętnie odkryje przed nami swoje uroki!