Będąc w Indiach trzeba zobaczyć tamtejsze zabytki

Jeżeli wybieramy się w tak daleką podróż, to chcemy mieć pewność, że zobaczymy wszystkie najważniejsze zabytki i miejsca. Dzięki nim lepiej będziemy mogli poznać historię i kulturę danego państwa, a także będziemy mogli nacieszyć oczy niesamowitymi widokami. To właśnie sprawia, że koniecznie trzeba zobaczyć, jakie obowiązkowe dla nas miejsca znajdują się na mapie Indii, tak abyśmy mieli pewność, że niczego ważnego nie przeoczyliśmy.

Tadź Mahal to jeden z głównych punktów zwiedzania

Są takie miejsca w różnych rejonach świata, które zna praktycznie każdy człowiek, nawet jeśli nie widział ich na własne oczy. Po prostu są one tak znane, że od razu widząc ich zdjęcie, wiemy co to jest i gdzie się znajduje. Tak właśnie jest z indyjskim mauzoleum, które nosi oficjalną nazwę Tadź Mahal, ale także jest nazywane nieoficjalnie świątynią miłości. Ta druga nazwa wzięła się stąd, że kompleks ten został wzniesiony przez Szahdżahana dla upamiętnienia jego przedwcześnie zmarłej żony, którą bardzo kochał. Kompleks ten jest ogromny, posiada kopułowe zwieńczenie, cztery minarety i dwa identyczne meczety zbudowane po jego bokach. Dodatkowo otacza go piękny ogród, w którym można odpocząć i się wyciszyć. Miejsce to jest godne polecenia, ponieważ 10 lat temu zostało wpisane na nową listę cudów świata. Innym miejscem, które obowiązkowo musimy obejrzeć będąc w Indiach, jest Czerwony Fort. Jest to fortyfikacja znajdująca się w Delhi, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa Unesco. Budowla ta robi niesamowite wrażenie, ponieważ posiada czerwone ściany, mur ma długość 2,5 km, a jego wysokość w zależności od miejsca, sięga od 16 do 33 metrów. Jeszcze innym miejscem, w którym warto się znaleźć podczas naszych wakacji, będzie kompleks świątyń hinduistycznych Khajuraho. Obecnie pozostało ich mniej niż 20, choć według podań na początku było ich 85, a podzielone są one na trzy grupy: zachodnią, południową i wschodnią. Tym co przyciąga tam spore rzesze turystów z pewnością są rzeźby ozdabiające ściany świątyń, przedstawiające splątane ze sobą ciała.

IndieJeżeli usiądziemy i spokojnie przygotujemy sobie mapę miejsc, które musimy obejrzeć będąc w tej części świata, to szybko okaże się, że Indie mają nam wiele do zaoferowania. Warto się dokładnie przyjrzeć temu wszystkiemu, bo z pewnością okaże się, że wszystko prezentuje się jeszcze lepiej na żywo niż na zdjęciach. A możliwość zobaczenia w jednym miejscu tak wielu przykładów architektury, docenianej na całym świecie, z pewnością będzie ważnym wydarzeniem.