Egipt spodoba się wszystkim spragnionym odpoczynku w luksusowym hotelu nad błękitnym morzem, ale też osobom, które pragną połączyć wypoczynek z niesamowitą przygodą.

Szarm el-Szejk

Ten malowniczy kurort znajduje się na południowym krańcu Półwyspu Synaj, w tzw. Złotej Zatoce Riwiery Morza Czerwonego. Słynie z luksusowych hoteli i wspaniałych raf koralowych położonych dosłownie kilkanaście metrów od plaży.

Na turystów czekają szerokie plaże z czystym, białym piaskiem i wygodnymi leżakami. Szarm el-Szejk to jednak nie tylko kąpiel w ciepłym morzu i nurkowanie wśród barwnych raf. Miasto pełne jest zjawiskowych zabytków architektury sakralnej, takich jak słynny Kościół Koptyjski czy przepiękny Meczet Mustafy.

Na miejscu nie brakuje też atrakcji dla lubiących nowoczesne rozrywki. Parki wodne, baseny, boiska i kluby muzyczne stanowią tylko kilka z udogodnień, jakie turystom proponują hotele. Nocny spacer po Szarm el-Szejk umili z kolei pokaz kolorowych fontann.

Hurghada

Hotel HurghadaKurort, który na długo zapisuje się w pamięci odwiedzających. Odkryjecie tu hotele ze spektakularnym widokiem na Morze Czerwone i rajskie plaże. Możecie liczyć na komfortowy pokój w jednym z przestronnych resortów wyposażonych w siłownie, aquaparki czy dyskoteki.

Hurghada to doskonała baza wypadowa dla wycieczek na pustynię oraz do zwiedzania największych atrakcji Egiptu. W pobliżu na prawym brzegu rzeki Nil, wyrasta zjawiskowe miasto Luksor, a na północ od miasta rozciąga się Prowincja Giza, w której podziwiać można słynne piramidy.

Z kąpieli słonecznych można korzystać tu cały rok, ale warto znaleźć też chwilę na okoliczne rozrywki. Najbardziej popularne to nurkowanie i jazda konna. W okolicy jest też kilka wartych zobaczenia obiektów, takich jak Meczet El Mina czy port Marina Abu Tig.

Dahab

Miasto Dahab swój niepowtarzalny klimat zawdzięcza bliskości morza i otoczeniu skalistych wzgórz. Leży nad Zatoką Akaba, u podnóży góry Synaj. Jest to miejsce idealne dla osób, które pragną poczuć orientalny klimat, korzystając przy tym z wygód nowoczesnych hoteli.

Większość hoteli wyposażona jest w centra nurkowe, które ułatwiają organizację wypadu. A skorzystać z ich usług naprawdę warto, bo pod wodami Morza Czerwonego leżą najpiękniejsze atrakcje nurkowego świata. Z wizyty w Dahab zadowolony będzie też każdy zwolennik górskich wspinaczek. Najbardziej popularnym miejscem wypraw jest Góra Świętej Katarzyny, z której roztacza się niesamowity widok. Pełna oferta hoteli znajduje się na: coraltravel.pl

Marsa Alam

Szmaragdowe Kopalnie, wody pełne morskiej fauny i zielony park narodowy. Kameralne Marsa Alam zachwyca doskonałym zapleczem hotelowym i niecodziennymi atrakcjami.

W kurorcie nie brak rajskich plaż z białym piaskiem i przejrzystą wodą. Miłośnikom natury polecamy wycieczkę do pobliskiego Parku Wadi El Gamal, a zwolennikom zwiedzania niezwykłą atrakcję, jaką jest kopalnia szmaragdów.

Miasto jest znane ze spokojnych hoteli, które oferują gościom wysokiej jakości udogodnienia i rozrywki. Możecie liczyć na baseny, jacuzzi i centra sportowe, a hotelowa kuchnia jest wyśmienita.